Poradíme vám, jak vybírat podzimní sportovní oblečení

Jedna z nejdůležitějších věcí při sportování v exteriéru je kvalitní a hlavně funkční oblečení a v neposlední řadě také samozřejmě obuv. V tomto období, kdy nám sluníčko už tolik nehřeje, můžeme sportovcům doporučit vybírat svršky z takových materiálů, které si uchovávají své prémiové vlastnosti, a to i v mlhavém, větrném či deštivém počasí, které podzimní čas přináší.

To správné podzimní sportovní oblečení má být především funkční, aby odvádělo nadbytečnou vlhkost a pot, což zajistí sportovci optimální tělesnou teplotu a ten správný komfort. S podzimem přicházejí nižší teploty, a proto mít svršky určené do exteriéru, které jsou nepromokavé a zároveň prodyšné, bude vaší velkou výhodou. Pokud jste se rozhodli pořídit si podzimní sportovní oblečení, tak tím správným základem je výběr sportovní bundy a nepromokavých kalhot. Bez přechodné bundy a pohodlných kalhot se v tomto podzimním čase prostě neobejdete, jsou nezbytnou součástí podzimního šatníku každého sportovce.

Kvalitní a funkční materiály jsou pro sportovce přímo nutností

Pro proměnlivé počasí, které je v tomto období velmi časté a rádo si s námi hraje, má být sportovní oblečení snadno vrstvitelné a snadno skladovatelné, protože jednotlivé vrstvy jsou skvělým izolantem. Skvělou věcí je, pokud má sportovec možnost své svrchní oblečení kdykoli obléknout nebo svléknout, a to podle aktuální potřeby, což mu umožní správně regulovat teplotu. Mezi ideální spodní sportovní prádlo patří funkční Merino termoprádlo z jemné merino vlny. Prádlo z tohoto přírodního materiálu má skvělou vlastnost, že ho lze nosit po celý rok, což jistě každý sportovec ocení. V létě příjemně chladí a v zimě udržuje teplo – sportovcům tak poskytuje komfort v každém ohledu.

Svršky z merino vlny jsou také velmi praktické, protože vyžadují jen jednoduchou údržbu. Svršky se dokonce mohou prát jen v rukou nebo v pračce, a to při teplotě pouhých 30 °C. Otázkou tedy je, z jakého materiálu si sportovní trička a mikiny pořídit? Každému sportovci můžeme jen vřele doporučit skvělé Merino triko a mikinu z těch nejlepších funkčních materiálů. Mezi dobře vyzkoušené funkční materiály patří také polyamid, polyester a elastan, které se vyznačují maximální prodyšností a vynikající pružností. Velmi účinně zadržují teplo a dokáží rychle schnout, což je skvělé.

Podcenit výběr sportovní obuvi se nevyplácí

Nejen oblečení je pro sportovce důležité, ale i kvalitní sportovní obuv, která vám při sportování zajistí to správné pohodlí a komfort. Otázkou je, jak tedy vybrat ke sportování tu správnou obuv? Při výběru sportovní obuvi je dobré se zaměřit hlavně na pohodlí, měkkost a pružnost. Správná a kvalitní obuv má mít správný střih, délku, šířku, hmotnost a vhodné funkční materiálové složení. Ideální je, pokud obuv obsahuje anatomicky tvarovanou stélku a dostatečně silnou podrážku, čímž se vyhnete i případným zdravotním problémům a budete v pohodlí. Nevhodná obuv může způsobit nejen poškození kostry chodidla, ale také deformity nohou a chybné držení těla. Pokud obuv způsobuje otlaky či odřeniny, k nošení je nevhodná, ale mohou vám pomoci kvalitní ponožky a z tohoto pohledu je velmi důležitá právě kvalita ponožek. Merino ponožky jsou vyrobeny z funkčního materiálu, jsou maximálně elastické a dokonale kopírují tvar chodidel a díky tomu se budete cítit jako v bavlnce. Tento prodyšný přírodní materiál je vhodný pro každého sportovce, který se chce ve svém oděvu a obuvi cítit pohodlně a mít ten správný komfort. Merino vlna obsahuje přírodní protein – keratin, ale také malé množství vápníku, sodíku a lanolinu.