Poradíme vám, jak si správně vybrat jarní sportovní oblečení

Sportování v úžasné přírodě, pod rozkvetlými korunami stromů, může být tou nejkrásnější částí dne pro každého milovníka běhu, turistiky a cyklistiky. Jarní příroda je skvělou motivací k pohybu – první sluneční paprsky a svěží vzduch jsou těmi nejkrásnějšími průvodci při sportování.

Současná móda dokáže kombinovat i nekombinovatelné. Dnes si milovníci módních trendů i při sportování venku mohou vychutnat dobrý pocit ze svršků, na kterých nechybí žádné moderní prvky, paleta možnosti výběru je doslova obrovská, určitě si každý z vás dokáže vybrat. Při výběru jarního sportovního oblečení je však třeba dbát zejména na to, aby oděv sportovce neomezoval v pohybu. I tuto sezónu hrají prim funkční materiály a kvalitní střihy, převládá pohodlí a komfort v každém směru. No na rozdíl od minulých sezón, je letošní jarní sportovní móda barevně o něco výraznější a nápadnější.

Kvalitní materiály a střihy se budou hodit

Již několik let hrají v šatnících sportovců klíčovou roli kvalitní funkční materiály a precizní střihy. Vrchní svršky mají správný poměr zateplení a prodyšnosti, jsou nepromokavé a větru odolné. Co se týče barevnosti, v trendu jsou monochromatické kreace i intenzivními odstíny, které zaujmou hned na první pohled. Mladší generace preferuje trička a sportovní legíny se vzory. Ideální tepláková souprava pánská i dámská je ze směsí bavlny a polyesteru nebo polyesteru a elastanu. A jaké mikiny jsou právě trendy? Ideální sportovní mikina je s praktickou kapucí. Ať zvolíte delší nebo kratší střih, z hlediska účelnosti je

dobré vybrat model s praktickými kapsami. Letošní sportovní móda je velice rozmanitá až rozverná, stačí jen sáhnout po takových kouscích, které vyhovují právě vám, výběr je pestrý. Chcete-li se namotivovat k vyšším sportovním výkonům, jednou z možností je i kvalitní oblečení, ve kterém se budete cítit nejen příjemně a pohodlně, ale také sebevědomě s tím správným komfortem, který si jistě zasloužíte.

Jarní sportovní obuv

Každá sezóna vyžaduje jiný druh sportovní obuvi. Jarní sportovní obuv má být správně tvarovaná, dostatečně vzdušná a měkká a má mít co nejnižší hmotnost. Také má být nepromokavá – ideálně z funkčních materiálů, aby nohám poskytla optimální komfort i v deštivém dubnovém počasí. Skvělým tipem jsou vynikající Dynafit boty, které sportovci poskytnou při sportování v přírodě maximální pohodlí. Dnes již legendární tenisky, které zaručují pružnost a měkký dopad i na nerovném povrchu jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Při výběru ovšem nepodceňte nejen vhodný střih, ale ani délku a šířku. Obuv totiž ovlivňuje nemalou měrou nejen zdraví sportovce, ale také jeho sportovní výsledky. A zapomenout nelze ani na to, že má-li být sportovní obuv pohodlná, musí mít i nízkou hmotnost.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.