Populární módní trendy pro letošní rok, které můžete začít nosit okamžitě. Bez ohledu na věk!

Je obtížné s jistotou předpovědět, jaké módní trendy budou v roce 2023 populární, protože módní průmysl je neustále v pohybu a mění se velmi dynamicky. Pro letošní rok 2023 jsme ale identifikovali klíčové prvky, které rozhodně budeme v módním světě v následujících měsících spatřovat.

Chcete jít s dobou a být in? Zaměřte se na následující módní kousky, trendy, materiály i barvy:

1. Nachová a fialová barva

Tyto barvy byly v poslední době stále populárnější a vypadá to, že se v roce 2023 budou stále více objevovat i ve variacích různých odstínů. Zkuste tyto svěží romantické barvy zařadit nejen do svých outfitů, ale i do svého make-upu. Prozáříte tak svůj look a přidáte i špetku romance.

2. Pestré barvy

A u barev ještě zůstaneme. Módní návrháři se stále více odváží experimentovat s různými barvami a kombinacemi, takže v roce 2023 by se mohly objevit výrazné a pestré barvy napříč veselými vzory. Pestré barvy se vůbec nebojte vpravit i do svých vlasů. Trend barevných vlasových odstínů bude totiž pokračovat i v letošním roce. Nudné módní šedi zdá se odzvonilo.

3. Oděvy s přirozenými střihy

Silueta. To by mohl být módní buzzword roku 2023! V poslední době se stále více návrhářů zaměřuje na přirozené střihy oděvů, které se přizpůsobují tvaru těla. V roce 2023 by se mohlo jednat o jeden z klíčových módních trendů. Nebojte se ukázat své křivky, ať mají jakoukoliv podobu a jakékoliv rozměry. Nezáleží ani na věku. Odhoďte zábrany a odvažte se.

4. Ekologické materiály

Spotřebitelé se stále více zajímají o udržitelnost a ekologickou produkci módy. V roce 2023 by se mohly stát módním trendem oděvy vyrobené z ekologických materiálů, jako jsou například recyklované tkaniny nebo organická bavlna. Nejen recyklace, ale i second-handová móda z druhé ruky bude v letošním roce rovněž pokračovat v trendu, který byl nastolen v minulých letech, kdy tento typ módy zažíval velký nárůst popularity.

5. Vysoký pas

V posledních letech se stále více módních návrhářů vrací k vysokému pasu u kalhot, sukní a šatů. V roce 2023 by se mohla tato módní tendence ještě více rozšířit.

6. Kůže a kožené prvky

Kůže a kožené prvky jsou již nějakou dobu populární a vypadá to, že se budou stále objevovat v mnoha různých modelech a stylech v roce 2023. Alespoň nám to naznačili módní návrháři ve svých kolekcích určených právě pro nadcházející měsíce.

Ale pozor, kůže nemusí být jen černá nebo hnědá. Gucci nám ukazuje, že kůži lze nosit i s výraznými pestrými barvami:

7. Velké náušnice

V poslední době se stále více žen zajímá o velké a výrazné náušnice, takže by se mohly stát módním trendem i v roce 2023.

Galerie:

Zdroj info: autorský článek.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.