Gelové nehty jsou velmi oblíbené, naše ruce díky nim vypadají neustále upraveně, navíc získají na pevnosti. Mohou mít mnoho tvarů i podob, zkrátka se není čemu divit, že jsme si je my ženy zamilovaly.

Jenže co když se je, třeba po několika letech nošení, rozhodnete sundat a zjistíte, že vaše přírodní nehty nejsou ani zdaleka v dobré kondici?

Foto: Pexels.com

Nehty potřebují čas, aby se daly dohromady

Nejlépe uděláte, když si umělé nehty necháte sundat u manikérky, což je stokrát lepší, nežli se snažit gelovky okousat nebo jakkoli jinak z nehtů odloupat. Počítejte s tím, že vaše přírodní nehty nebudou zrovna ve formě a že jim budete muset dopřát čas, aby se daly dohromady.

Jak můžete svým nehtům pomoci, aby byly co nejdříve zase fit?

Když je budete zastříhávat, předejdete jejich zatrhávání

Po odstranění gelovek budou vaše nehty s největší pravděpodobností velmi jemné, křehké a náchylné na zatrhávání se či lámání. Pravidelně je proto zkracujte a udržujte je co nejkratší, právě proto, aby nedocházelo k jejich zbytečnému zatrhnutí či lámání. Zastřihávejte je, dokud neucítíte, že se jim opět vrátila pevnost.

Dopřejte nehtům vrstvu vyživujícího laku

Abyste regeneraci přírodních nehtů urychlily, můžeme je natřít tenkou vrstvou vyživujícího laku. Takové laky jsou zpravidla buď úplně průhledné, nebo jen velmi jemně zbarvené, ale obsahují v sobě pečující látky, jako keratin, protein nebo vápník, jež nehtům pomohou být co nejdříve zase v pohodě.

Myslete na dostatek vitamínů

Potřebné vitamíny můžete nehtům zajistit také prostřednictvím stravy, kdy se zaměříte na potraviny, které obsahují důležité látky jako vápník, vitamin E nebo minerální látky v zastoupení hořčíku nebo železa.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments