Na ucpané póry pomůže jedná soda, citron i obyčejná petržel

Ucpané póry jsou noční můra. Doslova. Nejenže na pohled nevypadají ani trochu hezky, ale mnohdy umí potrápit i bolestí. A to je teprve radost. Která z nás by to neznala, že?

Máte rozšířené póry, které mají tendenci ucpávat se mazem a dělat vám potíže? Možná se je snažíte zamaskovat s pomocí make-upu, se kterým se toho při troše šikovnosti dá schovat opravdu hodně. Černých teček se ale můžete zbavit i jinak.

Soda a voda

Na první pohled něco naprosto obyčejného. Vodu i sodu má doma snad úplně každá z nás, ale přiznejte se upřímně, koho napadlo použít tuhle dvojici v péči o problematickou pleť? Přitom stačí tak málo: smíchat dvě polévkové lžíce jedlé sody s jednou polévkovou lžící vlažné vody, promíchat a vzniklou kašičku nanést na obličej. Poté lehce namasírovat a nechat 5 minut účinkovat, po uplynutí opláchnout vlažnou vodou a jemně osušit.

Petržel

Když se řekne petržel, většina žen si vybaví polévku. Co ale použít zelenou petrželku také na pleť, kterou „zdobí“ nehezké pupínky, kvůli nimž máte nízké sebevědomí? Vezměte hrstičku čerstvé petrželky, nasypte ji do misky a přelijte vroucí vodou. Nechte vyluhovat až do chvíle, kdy voda úplně nevystydne. Poté směs přeceďte a do odvaru namočte čistou žínku, kterou si poté položte na obličej a nechte ji působit 15 minut. Opakujte každý druhý den.

Citron

Vesele žlutý a pořádně kyselý citron si umíme představit třeba v osvěžujícím drinku. Proč ne ale na pokožce? Sytě zbarvené ovoce vám může pomoci v boji s problematickou pletí. Obsahuje v sobě pořádnou dávku vitamínu C, zároveň se pyšní desinfekčními účinky. Pleť vyčistí a dodá jí svěžest bude díky němu doslova zářit.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.