Pokud kouříte a málo pijete, zaděláváte si na předčasný vznik vrásek

Vrásky jsou prvním projevem stárnutí, kterého se děsí snad každá žena. Všechny bychom chtěly vypadat mladistvé co možná nejdéle a jakmile se v obličeji objeví první drobné vrásky, začínáme mít pocit, že to s námi jde z kopce.

Vrásky mohou vzniknout v různém věku. Na jejich vznik mají vliv nejen genetické dispozice, ale také jiné faktory – například stres, nedostatek spánku nebo kouření.

Nedostatečný pitný režim

Jednou z příčin předčasného stárnutí pleti a tím pádem vzniku nežádoucích vrásek, je nedostatečný pitný režim. Hydratace je pro naše tělo důležitá, přesto je často podceňovaná. Někteří odborníci jsou dokonce toho názoru, že pleti mnohem více prospěje dodržování pitného režimu, nežli používání drahých hydratačních krémů.

Kouření

Kouření je nejrozšířenější zlozvyk, který ženám bohužel nesluší. I přesto jsou mezi námi takové, které se této neřesti odmítají vzdát. Co když vám řekneme, že i kouření urychluje stárnutí a že se vám na obličeji díky této závislosti začnou vrásky tvořit mnohem dříve? Stále si budete stát za tím, že skoncovat s kouřením je nad vaše síly?

Kouření negativně ovlivňuje zdraví, to ví přece každý. Uvědomujete si ale jeho dopady nejen na vzhled a stav vaší pleti, ale také vlasů? Zatímco pleti chybí vitamín C a elastin, vlasy slábnou a ztrácí vitalitu. Vážně to stojí za cigaretku?

Nevhodná poloha při spánku

I poloha během spánku může negativně ovlivnit vznik vrásek, kterého se my ženy bojíme skoro jako čert kříže. Jestliže milujete spánek na břiše nebo na boku, pak vám asi neuděláme radost, když se zmíníme o tom, že právě tyhle polohy jsou pro stav pleti ty vůbec nejhorší. Na pokožku v obličeji je tak i několik hodin vyvíjen tlak, který způsobí nejen ranní otok, ale i tvorbu tzv. mračících vrásek okolo očí.

Absence ochranných prostředků

Nyní v létě, ale nejen teď, ale i během celého roku, je potřeba pleť chránit před sluníčkem. V horkých měsících se mu dobrovolně vystavujeme, rády se opalujeme a chytáme přitažlivý bronz. Pokud ale nebudete obličej chránit před slunečními paprsky, můžete si zadělat nejen na předčasný vznik vrásek, ale i na další nepříjemné problémy.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.