Jak předcházet podzimním depresím? Klíčem je udělat si čas na relaxaci

Podzim většina z nás vnímá jako pochmurné období, které může mít na naši psychiku negativní dopad. Jistě znáte pojem podzimní deprese. Tento termín nevznikl jen tak a jeho užívání má své opodstatnění. V tomto ročním období totiž býváme unavení, smutní, skleslí, bez nálady a bez energie. Je to způsobeno především špatným počasím, které na podzim většinou panuje. Nejraději bychom zalezli pod deku a celé dny prospali. Co si vytvořit příjemné odpočinkové rituály, díky kterým pověstná podzimní deprese nebude mít šanci?

Buďte chvíli sami

Tento bod se jistě bude nejvíce zamlouvat introvertům, ale i člověk, který je rád ve společnosti, si zaslouží být chvíli o samotě. Pokud máte zaměstnání, které vyžaduje každodenní kontakt s lidmi, může to být občas náročné. Vyhraďte si pravidelně alespoň hodinu, během které budeme mít čas jen sami pro sebe. I kdybyste měli jen tak ležet a odpočívat.

Udělejte si domácí wellness

Taková voňavá bublinková koupel je jako balzám na duši. Může to znít absurdně, ale pokud přidáte svíčky a hudbu, všechen stres bude rázem pryč. Pak si například nalakujte nehty, udělejte si pleťovou masku a budete se cítí jako na opravdovém wellness pobytu.

Zdokonalujte se ve vaření

Také máte ten pocit, že v dnešní době je velice málo dívek a mladých žen, které umí vařit? Jak se říká, láska prochází žaludkem a naše drahé polovičky to mohou jen potvrdit. Muži zkrátka milují dobré jídlo, takže umět vařit je pro ženy celkem důležité, i když dnes je mnoho jiných možností. Každopádně, pokud vás vaření baví, ale máte pocit, že v něm příliš nevynikáte, není nic lepšího a jednoduššího než vzít do ruky kuchařku a pustit se do toho! Může to být příjemná forma odreagování.

Poslouchejte relaxační hudbu

Říká se, že hudba je lék a je tomu skutečně tak. Má na naši psychiku blahodárné účinky. Pokud navíc zvolíte hudbu, která je přímo určena k relaxaci a uklidnění, uděláte nejlépe.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!