Jak vyzrát na podzimní deprese

Podzim má mnoho podob. Někdy ukáže, jak umí být pestrobarevný v podobě padajících listů hrající všemi barvami. Někdy je ale také sychravý, najednou k nám proudí málo slunečných paprsků, což se hned projeví na naší náladě. Deprese a stavy úzkosti nejsou na podzimu nic neobvyklého. Pokud ale víte, že nejde o dlouhodobý stav a jste opravdu jen ovlivněni ošklivým počasím, máme pro vás 5 tipů, jak na tyto podzimní deprese vyzrát.

Jděte na rande sama se sebou

V posledních letech je stále více věnovaná pozornost sebelásce a sebeporozumění. Ne nadarmo se říká, že aby člověk mohl být skutečně šťastný s někým jiným, musí začít u sebe. Pokud i vy máte problém se sebeláskou, sebevědomím a obecně často zápasíte sami se sebou, je čas to změnit. Udělejte si hezký sobotní či nedělní den a vyrazte na rande sami se sebou.

Vím, zní to možná bláznivě, ale v zahraničí je tento způsob relaxace celkem běžný. Vezměte si svou oblíbenou knížku a navštivte oblíbenou restauraci, nebo kavárnu. Někdy je potřeba utřídit si myšlenky.

Den jako pro princeznu

Ráno brunch s nejlepší kamarádkou, následovat může mani-pedi, thajská masáž a třešničkou na dortu kadeřník. Dopřejte svému zevnějšku tu nejlepší péči a uvidíte, jak se to pozitivně odrazí i na vaší náladě.

Cvičte každý den

„Nemám čas.“, „Nemám náladu.“, „Nechce se mi.“ Vše jsou to jen výmluvy pro lenost. Přemluvte sami sebe a udělejte si půl hodiny denně na cvičení podle vašeho gusta. Můžete vyzkoušet pár pozic z jógy, pilates, nebo si jděte zaběhat do přírody. Půl hodina denně pravidelného cvičení vám pročistí tělo i duši. Nabije vás pořádnou dávkou endorfinů a budete se cítit mnohem lépe.

Jezte hodně ovoce a zeleniny

Špatná životospráva se bleskurychle odráží na naší psychické stránce. Deprese může způsobit také nedostatek vitamínů B1 a B2. Podobně je tomu také nedostatek vitamínu C, který je známý pro své antioxidační účinky. Zařaďte do svého jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny. Fastfoodu se raději vyhýbejte obloukem.

Vyždímejte z podzimu jen samé pozitivum

Podzim umí pěkně lézt na nervy. Soustřeďte se ale na to pozitivní, co vše nám každoročně přináší. Znáte ten pocit, když jdete na procházku přírodou, přijdete domů promrzlí a těšíte se na horký šálek černého čaje nebo kávy? Když se ve Starbucks konečně objeví sezónní dýňové latte a později perníkové cappucino? Nebo třeba že kvůli chladnému počasí konečně nastal čas na váš milovaný merino svetr, ve kterém se cítíte jako v bavlnce?

Berte podzim z té lepší stránky a dělejte si radost každý den. Pro někoho jsou to všechno maličkosti. Ale ve výsledku jsou to právě ty maličkosti, co nám přináší největší radost. Žijte okamžikem a žádné deprese u vás nemají šanci.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.