Podzim si žádá změnu účesu

Snad každá žena, možná i někteří muži, občas pocítí nutkání změnit se. A jak nejlépe se změnit? Žádná plastická operace, ale vlasy. Můžeme změnit střih vlasů, styl nebo barvu. Blondýnky mohou jít do tmavé barvy a tmavovlásky zase do blond. Ale co kdybychom barvení posunuli na vyšší level? Co takhle jít do nějaké „crazy“ barvy? Třeba červené, stříbrné nebo, pro větší odvážlivce, růžové, fialové nebo různých odstínů modré.

Co takhle P!nk, Miley Cyrus, Katy Perry, Emma Watson, Anne Hathaway, Rihanna či Cara Delevingne. Všechny tyto hvězdy měly odvahu se ostříhat a co si budeme namlouvat, velice jim tato změna sluší.

Nikdy není pozdě na změnu

Když ženy radikálně mění účes, bývá to často například po rozchodech nebo nějaké jiné traumatizující životní události. Jako žena mohu říci, že to je určitý rituál. Rituál změny a znamení nového začátku. Snažíme se tím ukázat, že jsme se posunuly. Není to samozřejmě pravidlem, někdy to uděláme prostě jen proto, že je nuda. Všechny chceme být krásné a líbit se, tak proč nezačít účesem.

Já osobně jsem si již před pěti lety prošla proměnou, kterou držím dodnes. Nechala jsem si ostříhat své dlouhé vlasy na krátko a vyholila si boky. Byla to v celku velká změna, ale chytla se a já se o té doby cítím svá. Měním i barvu vlasů. Nikdy není pozdě zkusit něco nového.

Výhody krátkých vlasů

  • Jak by vám určitě řekla každá dlouhovlasá dívka či žena, krátké vlasy sušíte daleko kratší dobu
  • V létě nemáte pocit, že se pod rozpuštěnými vlasy uvaříte a nepotí se vám krk.
  • Ve vaně po vás nezůstává hrubá vrstva dlouhých vlasů – odpadává vám tak jedna z velice nepříjemných věcí a to když vylezete z vany a sundáváte ze sebe přilepené vlasy.
  • Krátké vlasy jsou projevem určité dominance, odvahy a dravosti, ačkoliv jsou muži, kteří vám budou tvrdit, že je to nejhorší věc, jakou můžete udělat… věřte tomu, že existuje daleko více mužů, kterým se krátké vlasy líbí a dávají jim přednost.

Nevýhody krátkých vlasů

  • I když nám foukání vlasů trvá podstatně kratší dobu, úprava kratších vlasů zabere daleko více času. Navíc vymyslet, jaký účes si udělat, je také velká fuška. Každé ráno uvažujete, jestli nechat vlasy rozpuštěné a jestli na bok nebo do mikáda a co takhle copeček nebo drdol?
  • Setkáte se i s docela tvrdou kritikou, kterou prostě musíte překonat. Často uslyšíte větu „Proč ses nechala ostříhat? Jsi lesba?“ Věřte mi, že vlasy v 95% nesouvisí s orientací, ale stejně se najdou tací, kteří vám řeknou něco podobného.
  • Pokud si necháte vystříhat na ježka boky, tak počítejte s jejich častou úpravou. Musí se stříhat, jinak začnou vypadat neupraveně a dosti nevkusně.
  • Pokud si je budete chtít nechat dorůst, je to běh na dlouhou trať.

Nový trend ve světě modelingu

Právě teď se ve světě modelingu objevil nový trend a to ten, že se ženy nechávají ostříhat na „ježka“.  Tento střih zvolily Cara Delevigne, Kristen Stewartová nebo Natalie Portman a Katy Perry. Blond ježek je teď holt v módě.

Závěrem

Každá žena, by měla zkusit změnu. Ať už jako nový začátek, tak i změnu pro radost. Barev a střihů není nikdy dost. Ale buďte opatrní, dlouhé vlasy můžete ostříhat vždy, ale jejich dorůstání trvá delší dobu. Jděte do změny a nebojte se experimentovat.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.