Potvrzeno studiemi: i běžné přírodní produkty z naší spíže mohou pomoci v péči o pleť během podzimu

Jakmile venku začnou klesat teploty, naše pleť se začne chovat všelijak. Příliš tomu neprospívá ani studený vítr nebo časté střídání teplot, které je v tomto ročním období na denním pořádku. Mnoho z nás v tomto období trápí potíže s pletí v podobě vyrážek, odlupování kůže, začervenání, celkového podráždění či dokonce rychlejšího stárnutí. Jak těmto katastrofám zabránit?

Zapomeňte na drahou kosmetiku. Pomoci vám mohou přírodní produkty za pár korun

Určitě i vy chcete pro svoji pokožku jen to nejlepší. Proto jistě přemýšlíte, co pro ni můžete udělat a dokonce možná uvažujete nad tím, že investujete nekřesťanské peníze do drahé kosmetiky, která slibuje rychlou a účinnou pomoc.

Utrácet přitom není potřeba. Své pokožce, která v tomto počasí trpí a dává o sobě vědět více, nežli kdykoli jindy, můžete ulevit i s pomocí přírodních produktů, které seženete za pár korun.

Foto: Unsplash

Obyčejný bílý jogurt

Bílý jogurt v obchodě koupíte za hubičku a třeba právě teď, když čtete tyto řádky, máte minimálně jeden kelímek v lednici. Bílý jogurt v sobě obsahuje živiny, které jsou prospěšné pro naše zažívání, ale pomoci může i naší pokožce.

Věděli jste, že jednou ze složek v bílém jogurtu je i zinek, který je známý tím, že tlumí záněty a usměrňuje produkci mazu? Udělejte si z jogurtu masku a sledujte, co to s vaší pletí udělá.

Studie: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22152494/.

Foto: Shutterstock

Poklad v podobě medu

Přidat si med do čaje nebo si ho namazat na chleba s máslem? Pro některé z nás oblíbená klasika, na kterou nedáme dopustit. Ale ruku na srdce: kterou z vás by napadlo použít med i při péči o pokožku?

Medu se často přezdívá zlatý poklad a rozhodně právem. Vedle všech jeho prokazatelných zdravotních účinků má totiž pozitivní vliv i na naši pokožku – zpomaluje tvorbu vrásek, zmenšuje rozšířené póry a zprostředkovává hydrataci. Smíchejte med s trochou vody a vzniklé mazadlo naneste na pleť, na které jej nechte pár minut působit.

Studie: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24305429/.

I rajčata mohou pomoci

Použít při péči o pleť rajčata? V tuto chvíli možná ještě nechápavě kroutíte hlavou a zdá se vám to naprosto bláznivé. My už ale víme, jak a v čem vám mohou rajská jablíčka pomoci.

Když je rozmačkáte a vytvoříte kašičku, kterou pak nanesete na obličej a necháte pár minut působit, sjednotíte nevyrovnaný tón kůže, odstraníte stopy únavy a obnovíte pH pleti.

Foto: Unsplash

Studie: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15830922/


Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!