Podrážděnou pleť ze sluníčka zklidní okurka, med i citron

Počasí nám poslední dny opět dělá jen samou radost. Sluníčko nás od samého rána doprovází na každém kroku a odpoledne už pěkně hřeje. Je tady léto a společně s ním i oblíbené opalování, díky kterému se naše pokožka zbarví do svůdné bronzové barvy. Co když to ale se sluníčkem přeženete a odměnou vám bude nejen opálená pokožka, ale také podrážděná pleť?

Většina z nás se při pobytu na sluníčku svědomitě chrání opalovacím krémem, jenže mnohdy ani to nestačí. Sluníčko umí být pěkně ostré a dokáže nás potrápit více, nežli si umíme představit. Čas strávený na sluníčku se pak odrazí na naší pleti, která může být nepříjemně podrážděná. Co pomůže v takové chvíli?

Směs medu a citronu – sladkokyselá pomoc, která zklidňuje

Pakliže zjistíte, že jste na sluníčku byly možná až příliš dlouho a vaše pokožka bude volat o pomoc, nemusíte chodit dál, nežli doma do spíže nebo do komory. Pokud máte po ruce med a citron, můžete pleti ulevit raz dva.

Smíchejte dvě polévkové lžíce medu s jednou čajovou lžičkou vymačkané citronové šťávy. Dobře promíchejte a směs poté naneste na obličej. Ideální je, pokud proces zopakujete alespoň 2x denně, bude mít rychlejší účinky. Pleť se nejen zklidní, ale zároveň bude příjemně svěží, lesklá a krásně voňavá po citronu.

Okurka, džus a růžová voda – rychlá úleva, kterou si zamilujete

Máme tu další tip, jak zklidnit podrážděnou pokožku, která na rozdíl od vás tolik nejásá, že jste na sluníčku strávily dlouhé hodiny. Ani tehdy není potřeba běhat do obchodu, možná jen v případě, že doma nemáte růžovou vodu – v tom případě vás cesta do drogerie nemine, ale příště budete vědět, že mít doma tohohle pomocníka rozhodně není na škodu.

Jak na to? Jednoduše. Smíchejte růžovou vodu s pomerančovým džusem a přidejte vodu z vymačkané salátové okurky. Kombinace osvěžující okurky a růžové vody podrážděnou pleť krásně zklidní a to již během krátké chvíle. Pomerančový džus si poradí s tmavými skvrnami.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.