Mnoho žen touží mít řasy jako panenka. V dnešní době není problém docílit tohoto efektu pomocí umělých nalepovacích řas nebo dlouhodobým prodloužením řas u kosmetičky. Proč ale raději nezkusit přírodní cestu a mít krásné řasy, které nebudou umělé, ale budou doopravdy vaše?

Samozřejmě že přírodní cesta k dosažení krásných řas bude trvat o něco déle, než kdybyste sáhla po umělých náhražkách, ale rozhodně se jedná v dlouhodobé perspektivě o lepší cestu. Umělé řasy bohužel ty vaše ničí a při dlouhodobém používání vaše řasy slábnou a mnohem více vypadávají.

Kdo si počká a vsadí na přírodní cestu, dosáhne krásných dlouhých a hustých řas nejdéle během měsíce až dvou, ale za to už napořád. Připravili jsme si pro vás pár DIY zázraků, které jsou velmi jednoduché a zároveň finančně dostupné. V tomto článku budou hrát největší roli oleje, které jsou zásadní ingrediencí většiny značkových očních sér.

Ricinový olej v kombinaci s kokosovým

K tomuto zázraku budete potřebovat pouze lžíci ricinového oleje a půl lžíce kokosového oleje. V malé misce smíchejte oba dva oleje, dokud se pořádně nespojí. Vlijte je do malé nádobky a každý večer před spaním si je naneste na oči pomocí vatového tamponu.

Pokud toužíte po hustějším obočí, rozhodně se nebojte sérum použít i na obočí. Ricinový olej obsahuje kyselinu, která je jednou z klíčových složek každého růstového séra. Naopak kokosový olej kůži hydratuje a v kombinaci s ricinovým olejem ji krásně vyživuje. Používejte toto sérum každý večer před spaním a výsledek byste měla vidět do týdne, ale samozřejmě u každého člověka může začít působit různě.

Výživný mandlový olej

Mandlový olej je bohatým zdrojem vitamínu E, hořčíku a vápníku. Vyživuje folikuly a dokonale se postará o oční okolí. Tento olej se používá v řadě kosmetických výrobků a růstová séra nejsou výjimkou. V tomto případě ke krásným řasám potřebujete pouze vatový tampon a mandlový olej.

Vždy před nanesením oleje je důležité, abyste měla oční okolí dokonale odlíčené od zbytků makeupu. Na vatový tampónek naneste malé množství oleje a přetřete si s ním oči stejně, jako když se odličujete. Neoplachujte. Nechte olej dělat svou práci pěkně přes noc. Vždy se přesvědčte, že olej ještě neprošel svou záruční lhůtou, mohlo by dojít k zánětu. Pokud je koncentrace oleje moc vysoká, můžete jej zředit převařenou vodou 2:1.

Aloe vera a kombinace olejů

V tomto séru se vyskytuje nejvíce ingrediencí, ze všech našich receptů. Potřebujete 2 lžíce ricinového oleje, 1 lžíci olivového oleje a 1 lžíci gelu aloe vera. Do jakékoliv nádobky smíchejte všechny tři ingredience a až budou perfektně propojeny, můžete opět nanášet jak na řasy, tak na obočí. Doporučujeme aplikovat vždy před spaním, kdy jsou oči v klidu. Díky tomuto séru byste měla vidět do měsíce výsledky v podobě hustých a dlouhých řas.

Pozor na alergie

Vždy, než si cokoliv nanesete na obličej, zkontrolujte si, zda nejste na danou věc alergická. Stačí, když si přípravek nebo v našem případě olej vetřete na zápěstí, nebo vnitřní stranu lokte. Nechte to působit alespoň 12 hodin a sledujte, jestli se neobjevuje alergická reakce v podobě začervenání, svědění apod. Pokud ano, rozhodně si na obličej takový přípravek nedávejte!

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments