Podlehli jste kouzlu kulatých brýlí? Zjistěte, zda se k vám opravdu hodí

Učarovaly vám kulaté obroučky a chtěli byste si jedny takové brýle do své sbírky pořídit? Než se po hlavě vrhnete do jejich nákupu, ověřte si, že na jejich nošení máte vhodný typ obličeje, a že se hodí do vašeho celkového stylu.

Kulaté brýle a ideální tvar obličeje

Kulaté brýle nejlépe padnou lidem, kteří mají výrazný obličej. To znamená, že lidé s hranatým typem obličeje mají vyhráno. Máte  čtvercový, obdélníkový či trojúhelníkový tvar obličeje? Máte velkou šanci, že vám kulaté brýle padnou. Podobně I těm, kteří mají oválný obličej. Takovému tvaru totiž sluší obvykle téměř všechny typy brýlí.

Obruby skel a tón pleti

Kromě tvaru obrouček je nutné zamyslet se také nad jejich barvou. S tím vám pomůže nejen to, jakou barvu nosíte nejraději, ale i to, jaký barevný tón pleti máte:

  • Lidé se světlou pletí s teplým podtónem skvěle vyniknou v brýlích se žlutými, oranžovými, hnědými či khaki obrubami. Naopak tmavá pleť s teplým podtónem se krásně zvýrazní oranžovými a červenými obrubami.
  • Lidé s chladným a světlým typem pleti by měli vsadit na odstíny růžové, žlutozelené a červené. Pokud patříte k lidem s tmavě tónovanou pletí s chladným odstínem, vybírejte si z černých, bílých a modrozelených obrub.
  • V případě, že máte neutrální typ pleti, můžete si vybrat libovolně barevné obroučky a budete vypadat báječně.

Nejznámější kulaté brýle? Polaroid

Výrobcem, který je svými kulatými obroučkami proslulý, je Polaroid. Polaroid brýle se vyrábějí již od roku 1931 a kromě nádherného designu jsou skvělé také díky tomu, že jsou opatřeny polarizačními skly. Při nošení vás tak nijak neruší odlesky a můžete si užívat jasné vidění. Při koupi si navíc můžete vybrat z barevné palety skel a ke každému outfitu si tak pořídit jinak zabarvené brýle.

Zdroj foto: Jelena990 / Shutterstock.com

Hodí se k vám kulaté brýle?

Máte na nošení kulatých brýlí vhodný typ obličeje, ale stále si nejste jistí tím, že se k vám doopravdy hodí? S rozhodováním vám pomohou následující body:

  • Kulaté brýle si kupte, pokud se vám líbí styl oblékání ze 60. let. Doba hippies je totiž pro kulatý tvar obrouček zlatou érou.
  • Elegance je vaším druhým jménem a nedáte dopustit na zlaté doplňky? I v tomto případě jsou kulaté brýle tím pravým. Zejména když sáhnete po zlatých obroučkách.
  • Milujete nejrůznější módní doplňky? Kulaté brýle si skvěle rozumí s výraznými kruhy v uších, klobouky i šátky.

Jste pro kulaté brýle vhodnými kandidáty? Pokud se na jejich nošení cítíte, nebojte se je nosit sebevědomě a kombinujte je se vším, co máte po ruce. Móda je totiž z velké části také o sebevědomí, a právě to vám mohou vhodně zvolené typy obrouček propůjčit. Vraťte se do šedesátých let, nasaďte si klobouk, uvažte si na hlavu šátek nebo si třeba oblečte svůj oblíbený kalhotový kostým a look doplňte brýlemi s kulatými obroučkami. Budete vypadat božsky!


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.