Podle čeho vybrat hodinky jako dárek pro blízkého?

Darování hodinek je odjakživa považováno za něco výjimečného. Dříve se hodinky dědily z generace po generaci. I dnes jsou vděčným dárkem pro osobu, na které vám záleží. Jak je ale vybrat pro někoho druhého?

Záleží na majiteli

Hodinky mohou být skutečně vděčným dárkem. Když je ale vyberete správně. Pokud jste se rozhodli věnovat hodinky jako dárek, pak o dotyčné osobě musíte něco vědět. Jinak riskujete, že při výběru sáhnete vedle a místo nadšeného výrazu ve tváři obdarovaného se dočkáte akorát tak rozpačitého pohledu ukrývajícího zklamání.

Základním předpokladem je vybírat hodinky pro správného majitele. Je jasné, že jsou rozdíly mezi mužem a ženou. Vy byste ale měli vědět, jestli je dotyčný sportovně založený typ, nebo naopak dává přednost eleganci. Zatímco ženy pohlíží na hodinky jako na další módní doplněk a od toho se odvíjí zejména jejich vzhled, pro muže jsou hodinky praktickou součástí jejich outfitu. O trochu více nežli na designu jim tak záleží na funkcích, které jim hodinky dokážou nabídnout.

Vydejte se cestou ověřené značky

Jedním z předpokladů, jak s výběrem hodinek uspět, je vydat se cestou známých a ověřených značek. Mnoho značek, které jsou ověřené léty, nabízí pestrou paletu hodinek. Například stylové hodinky Timex, mající za sebou dlouholetou historii, nabízí pěkný výběr jak pro muže, tak pro ženy. Tyto hodinky se vyznačují nejen kvalitními materiály, ale i poctivým zpracováním. Dokážou nadchnout jak zaryté sportovce, tak i nadšence do chytrých funkcí nebo milovníky elegantního stylu.

Velikost hraje roli

Dříve možná bylo trendy nosit drobné hodinky, které mnohem více nežli ukazatel času připomínaly náramek. Dneska se nosí větší modely, kterých se nebojí muži ani ženy. Hodinky značky Zeppelin na zápěstí obdarovaného určitě báječně vyniknou. I tahle značka už má něco za sebou. Pyšní se prvotřídním dílenským zpracováním, nabízí řadu šikovných a praktických funkcí, které ocení zejména muži – což ale neznamená, že se nebudou hodit i ženám. I co se velikosti hodinek týče platí, že byste o daném člověku měli vědět, zda se mu takový styl líbí.

Praktický i módní doplněk

Dříve byly hodinky prostředkem k tomu, jak si udržet přehled o čase. Dneska na ně pohlížíme spíše jako na doplněk. Jak dámské, tak i pánské hodinky proto vybírejte s ohledem na to, jak se dotyčný obléká. Je totiž rozdíl, jestli vybíráte hodinky pro muže, který většinu dne tráví v luxusním obleku, nebo pro muže, který nejraději nosí tepláky a pohodlnou mikinu. To samé platí i u žen. Víte něco o jejím šatníku? Nosí kostýmky a šaty, nebo ji nejčastěji vidíte chodit v něčem uvolněném? To všechno vám může pomoci rozhodnout se, jaký styl hodinek bude pro vašeho blízkého ideální volbou.

Foto: Dmitri Gromov / Shutterstock

Kolik chcete investovat?

Otázka financí je určitě na místě. Hodinky se totiž dají pořídit už za několik málo stovek, zrovna tak jsou ale na trhu i modely za několik tisíc. I co se peněz týče, musíte mít jasno. Kolik chcete do pořízení hodinek investovat? Nikdo neříká, že na dotyčném chcete šetřit, ale cena by měla odpovídat i tomu, jak často bude daný člověk hodinky nosit nebo co s nimi bude dělat.

Záleží i na materiálu

Při výběru hodinek je důležité pohlížet také na materiál, ze kterého jsou vyrobené. Hodinky se vyrábí z rozmanité škály materiálů, a to od sklíček po řemínky. Setkat se proto můžete s různým materiálem od plastu, přes keramiku, titan, ocel či mosaz až po karbon, kevlar nebo aluminium. Materiál promlouvá nejen do kvality hodinek, ale i do jejich hmotnosti, odolnosti vůči poškození nebo samozřejmě do ceny.