Plus-size modelky dnes určují trendy. Jejich stylem se mohou inspirovat i obyčejné Češky. Nestyďte se za svá kila a naučte se je nosit

Doba, kdy světu vládly vyhublé modelky, které spíše připomínaly reklamu na anorexii, jsou snad již minulostí. Dnes se trendy obrátily. Aktuálně si troufáme říct, že módní trendy opanovaly zcela jiné tváře a těla, než na která jsme byli zvyklí v minulosti. Doba se vyvíjí a za zdravé tělo hodné k propagaci módy je dnes považováno zkrátka něco jiného.

Jaké jsou nejpopulárnější plus-size modelky současnosti?

Připravili jsme si pro vás žebříček nejpopulárnějších plus-size modelek současnosti. V dnešní době sociálních sítí pak je nesmírně snadné se jimi inspirovat.

Ashley Graham

Supermodelka, které se podařilo stát se první plnoštíhlou modelkou na obálce Sports Illustrated, a udělala to s takovou elegancí, že získala další tři obálky hned poté. Spolupracuje s Vogue, British Vogue, Cosmopolitan a mnoha dalšími velkými jmény.

Americká modelka nadále definuje způsob, jakým je tělo ženy vnímáno. Je také aktivistkou v oblasti pozitivního pohybu tělesného obrazu, skutečně dělá rozdíl. Byla zařazena do seznamu „30 pod 30“ Vogue a je také součástí „25 nejzajímavějších lidí“ roku 2016. Ashley šla ještě dále a napsala knihu s názvem „Jak skutečně vypadají sebevědomí, krása a moc“. Ashley je inspirací v nejreálnějším smyslu.

Foto: Shutterstock

Jessica Leahy

Jessica Leahy je australská supermodelka, která debutovala na New York Fashion Week. Nikdy si nemyslela, že uspěje v modelingovém průmyslu, ale byla jednou z těch žen, které jsou velmi komfortní ve svém těle. Věří v potřebu skutečné konverzace o typech těl a pozitivitě.

Precious Victoria Lee

Od neobvyklého jména až po tělesné proporce a etnicitu, které nejsou považovány za hlavní proud, je celý život Precious Lee o překonávání bariér. Precious ve své kariéře následovala Ashley Graham a dostala se také na obálku prestižního plátku Sports Illustrated v době, kdy se začaly obecně více přijímat modelky s plnoštíhlými postavami. Před pár lety si ostříhala vlasy, i když jí všichni agenti od toho odrazovali. Podařilo se jí vzbudit pozornost, ale zcela správným způsobem.

Chloe Marshall

Anglická supermodelka v roce 2008 získala titul Miss Surrey a byla také první plnoštíhlou modelkou, která se dostala do finále soutěže Miss England. Otevřelo jí to možnosti pro opravdový rozkvět její modelingové kariéry. Posílilo to také její přesvědčení, že abyste byli považováni za krásné, nemusíte být vždy hubení a vysocí. Chloe se později přestěhovala do New Yorku, kde přijala modelingové zakázky a spolupracovala na mnoha kampaních pro Project Runway, Macy’s a Torrid.

Zdroj info: Style Craze, wikipedia.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.