Plus size modelka přibližuje trable s nákupem bikin, jaké zažívají všechny ženy s plnými křivkami

Každoroční maraton nazývaný jako „hubnutí do plavek“ začíná zhruba v tomto období. Instagram se během několika následujících týdnů začne pomalu, ale jistě plnit fotkami štíhlých postav krásných žen a slečen v plavkách. Je tady ale i druhá skupina žen – ty s velikostí plus size.

Pokud jste od přírody žena kyprých tvarů, pravděpodobně už teď víte, že vaše vysněné „bikini body“ asi nevykouzlíte. Problém totiž začíná jinde. Vybrat plavky na postavu, co se může chlubit plnými křivkami, je těžký oříšek.

Své trable s výběrem plavek přiblížila Sonny Turner. Sonny se může pyšnit krásnými ženskými křivkami a i díky tomu má to štěstí, že se může živit svým tělem. Sonny je totiž úspěšná plus size modelka. Prostřednictvím svého instagramu sdělila světu, co jí vadí na módním trhu s plavkami.

Sehnat plavky pro plné křivky je nadlidský úkol

Sonny na svém Instagramu sdílela několik fotek a popsala, jak těžký úkol je vybrat plavky, když nemáte velikost S.

„Tohle je realita nakupování plus size žen. Kabinky nás děsí. Mám na sobě největší velikost z jednoho z nejoblíbenějších obchodů, je to velikost 12-14. Bikiny z klasických obchodů nevyhovují ženám s mým typem postavy. Z internetových obchodů také ne. Nikdo to nechápe, takže pro budoucí návrháře mám pár tipů,“ vysvětluje na Instagramu.

A co tedy plus size ženy potřebují? Podle Sonny především:

  • Kostice, které podpoří prsa.
  • Velikost košíčků, jež odpovídá velikosti podprsenky, tedy kolikrát i více než DD.
  • Košíčky musí zakrýt více než bradavku a spojit prsa k sobě, aby mezi nimi nebyla velká mezera.
  • Ramínka by neměla být tenká a těsná.
  • Kalhotky se nesmí zařezávat při chůzi.
  • Šňůrkové bikiny nemohou odhalovat přirození.

Sonny dodává, že každá žena si zaslouží výběr plavek nezávisle na tom, jaké tělo jí bylo dáno do vínku. Ano, i plus size ženy chtějí nosit tanga bikiny, nemají zájem jen o nudné černé plavky s vysokým pasem.

„Není fér, že nemůžeme nosit hezké plavky jen proto, že jsme jinak stavěné. Zasloužíme si vejít do obchodu a zaplatit 10 liber za pěkné bikiny, aniž bychom musely vyloupit banku nebo si snížit sebevědomí.“

Sonny byla velmi upřímná a v jejích slovech je velká pravda. Jaký je váš názor na plavky pro plnoštíhlé postavy?Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.