Plnovousy se vrací do módy. Mužům sluší a navíc i prospívají

A je to potvrzené: plnovousy se opět vrací do módy! Zatímco v posledních letech byly trendem hladce oholené tváře, případně decentně upravené vousy, podle módních expertů je nyní načase, aby se muži zase nechali tzv. „zarůst“. Jestliže i vás plnovous láká, není nad čím váhat! Jsou opět trendy a i vám určitě budou slušet!

Plnovousy mužům lichotí a navíc jim prospívají. Jak?

Plnovousy na mužích působí pro mnohé ženy velmi sexy a přitažlivě. Nejedna by se za mužem s upraveným plnovousem otočila. Pokud se muž o své vousy stará a dá si práci s jejich úpravou, nemůže to zkrátka vypadat jinak, nežli dobře. Kromě toho, že plnovousy mužům sluší, zároveň jim i prospívají. Chcete prozradit jak?

Díky vousům se pokožka tolik nevysušuje

Pokožka se může vysušovat z mnoha důvodů. Jedním z nich je časté střídání teplot, což je třeba teď v chladném počasí naprosto běžné – v jednu chvíli se vyhříváte doma v teplíčku, za okamžik svou tvář vystavujete mrazům a nízkým teplotám panujícím venku. Pokud vaši tvář zdobí vousy, pak je vaše pokožka chráněna před vysušováním, protože není přímo vystavena okolním vlivům. Kromě toho pomáhá i přirozený maz, ze kterého pokožka těží.

Vousy zachytí až 90 % slunečních paprsků

A ze zimy přeskočíme rovnou do léta: pro tohle období je typické sluníčko. Hodně sluníčka, kterému se rádi vystavujeme. Jen málokdo si uvědomuje, jak hodně nám může sluníčko ublížit. Mužům s plnovousem ale tolik neublíží, protože odborníků dokážou jejich vousy zachytit až 90 % škodlivého slunečního záření. Díky tomu se snižuje riziko rakoviny kůže a to je určitě velké plus.

Zachycují nečistoty a alergeny

Věděli jste, že vousy zachycují nečistoty a alergeny, kterých je všude okolo nás strašná spousta? Ne nadarmo máme všichni v nose jemné chloupky, které mají naprosto stejný úkol. I to je další důvod k tomu, proč jsou plnovousy zdraví prospěšné – díky nim se vám do těla dostane daleko méně nečistot, které se zadrží ve vousech a dále už nemají šanci. A to zní fajn, nemyslíte?

Zabraňují podráždění pokožky

Dobře, za tohle bychom možná ani neměli pět ódu na plnovousy, jako spíše na skutečnost, že pokud si muž nechá narůst plnovous, nemusí se tak často holit. Jak je známo, i šetrné holení může způsobit nepříjemné podráždění pokožky, která je pak zarudlá a citlivá. A to ještě nemluvíme o zarůstajících chloupcích, což je bolestivá záležitost. A co třeba taková drobná poranění vzniklá při holení? S plnovousy se mužům nic takového prostě stát nemůže.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.