Plesová sezóna je tady. A jak si vlastně češi v plesové sezóně stojí? Zajímají je vůbec plesy? Odpověď na tuto otázku hledal portál Srovnáme.cz a se svou anketou z prosince 2016 až ledna 2017 Jsme „plesový“ národ? dospěli k zajímavým výsledkům.

Plesy jsou dle ankety velmi oblíbenou společenskou událostí pro významné množství z naší populace. V anketě se vyjádřilo více než 83 % lidí kladně. Zhruba polovina z těchto respondentů navštěvuje ročně jeden až dva plesy. Třicet procent pak navštíví 3 až 5 plesů ročně. Téměř 70 % Čechů si společenské oblečení zásadně nepůjčuje ve specializovaných půjčovnách.

Vzhledem k výše zmíněným výsledkům je poněkud zarážející, že více než 70 % tázaných nenavštěvovali taneční kurzy. Etiketa totiž praví, že na ples nikdy nechodíme, pokud nemáme v úmyslu tančit.

Zajímavé srovnání je mezi muži z vesnice a muži z měst ohledně nošení kravaty. Muži ve městech nosí v téměř 20 % motýlek, kdežto u mužů z vesnice je to zhruba polovina.

A jak se vlastně na ples obléknout? Srovname.cz si pro nás připravili zajímavou infografiku, která skvěle odpoví, ať už tápete z pohledu muže či z pohledu ženy. Kompletní anketu i otázku dresscode si můžete prohlédnout níže:

Zdroj: Srovname.cz