Máte tento rok maturitní ples, ale pořád se nemůžete rozhodnout, jaké šaty vynesete? Pro většinu slečen je to událost, na kterou se nezapomíná a jedna z mála příležitostí, kdy se můžete cítit jako princezna. Maturitní ples s sebou nese spoustu příprav a jednou z těch všech důležitých příprav jsou právě šaty. Slečny v krásných šatech bývají okrasou plesu, proto je tedy důležité výběr pořádně promyslet. Rozmýšlíte se, odkud a jestli si šaty půjčit nebo koupit? My vám s tím samozřejmě jako vždy poradíme!

Koupené šaty

Otázka, kterou si při výběru šatů položí asi každá žena. Každé ze tří rozhodnutí nese svá rizika. Jelikož se jedná ve většině případů o šaty, které si už nikdy neoblečete, nedoporučujeme si šaty kupovat. Po plese vám nejspíš stejně budou viset ve skříni a budete se na ně moci akorát tak chodit dívat. Můžete se snažit ale šaty prodat dál, pokud se vám to podaří. Výhodou koupených šatů je to, že si je můžete na plese zničit dle libosti. Pokud vám je někdo omylem propálí nebo polije, nebudete za to salonu už nic platit.

Půjčené šaty

Naopak u půjčených šatů musíte dávat velký pozor, abyste šaty nezničila, což vás bude do značné míry na plese omezovat. Na druhou stranu vám nebudou šaty doma po plese překážet. Ale pozor, půjčení mnohdy vyjde dráž. Pokud nechcete úplně novou kolekci, zeptejte se v salonu, jestli vám ukáží například z minulého roku. Šaty bývají potom s velikou slevou.

Šaty na míru

Pokud máte maturitní ples například v únoru nebo březnu, máte ještě čas se domluvit na šatech na míru od švadleny. Zde je asi nejvíce výhod a nevýhod. Pokud si necháte šaty ušít dle svých představ a ne například z Pinterestu, je zaručené, že budete mít šaty jedinečné a originální. Velký pozor si ale dávejte při výběru švadleny. Nedoporučujeme švadleně nechávat zcela volnou ruku, jelikož by se vám to ve výsledku líbit nemuselo a nebyla byste tak na plese spokojená. Chtějte také vždy vidět látku, ze které budou vaše šaty ušity, nekupujte zajíce v pytli. Choďte za švadlenou na zkoušky častěji, jelikož se postava mění a šaty nejsou ušity ze dne na den, mohla byste do šatů například zhubnout nebo přibrat a šaty by vám potom neseděly. Pokud nesníte o princeznovských zdobených a robustních šatech, doporučujeme držet se minimalismu a šaty můžete vynést na jakoukoliv slavnostní akci. Tudíž vám mohou posloužit i po plese, což je skvělé ne?

Držte se trendů

Samozřejmě že je dobré být originální, ale to, co se nosilo v roce 2000 si už raději neoblékejte. Dříve byly trendy pastelové barvy, jako světle modrá, růžová nebo oranžová. Dnes jsou trendy spíše teplé barvy, jako je červená, královská modrá, zlatá, stříbrná nebo zelená. Lesklé látky jsou už také dávno out, proto raději sáhněte po saténových nebo semišových šatech. Mějte ovšem na paměti, že je to váš večer, tudíž si jej užívejte na plno v jakýchkoliv šatech.

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments