Ne každého se to týká, ale mnozí lidé bojují s přibývajícím věkem s převislou kůží a tukem v oblasti očních víček. Díky moderní medicíně však na tento nejen estetický, ale i zdravotní problém, existuje účinné řešení. Blepharoplastika. A jak taková operace horních nebo spodních víček probíhá? To si přiblížíme v tomto článku.

Výběr vhodného místa

Krokem číslo jedna je rozhodnutí, kde si operaci necháte udělat. To závisí na posouzení jak zdravotní, tak finanční situace. Pokud váš stav vyhodnotí lékař jako akutní, máte možnost podstoupit tento zákrok na oční klinice, kdy je vše plně hrazeno pojišťovnou. Nevýhoda spočívá v tom, že hlavním záměrem je v tomto případě odstranění zdravotního problému. Estetický výsledek je v tomto případě upozaděn. Stoupá tak riziko, že nebudete se vzhledem spokojeni. Naopak na estetickoplastické chirurgii je prioritou právě konečný komplexní výsledek. Musíte ale počítat s tím, že si připlatíte.

Výběr operujícího lékaře

Druhým krokem je pečlivý výběr operujícího lékaře. Nejlepší je, pokud najdete plastického chirurga, se kterým má zkušenosti někdo z vašich známých. Nejen, že se s vámi může podělit o své zkušenosti s daným člověkem, ale také můžete vidět výsledky jeho práce na vlastní oči.

Je dobré si najít také recenze na internetu. Nejdůležitější je ale řídit se vlastním pocitem a vybrat si někoho, z koho budete mít dobrý pocit. Samozřejmě je důležité také vědět, kolik let zkušeností za sebou doktor má, popřípadě jakou má kvalifikaci. Nebojte se pečlivě si vybrat, stojí to za to.

První konzultace

Dále přichází na řadu první konzultace. Doktor zhodnotí zdravotní stav a doporučí možná řešení. Následuje rozhovor o tom, jak bude operace probíhat, na co se připravit a přiblíží i pooperační péči. Také vám předá doporučení na krevní testy k vašemu lékaři. Poté společně vyberete vhodný termín a zaplatíte zálohu.

Den operace

Dostáváme se k samotné operaci. Co si vzít s sebou na kliniku? Především osobní doklady, výsledky krevních testů, peníze a dle délky pobytu i hygienické potřeby a osobní věci.

Co se týče času, operace horních nebo spodních víček i s přípravou trvá přibližně 3 hodiny. Pokud se nevyskytnou žádné komplikace, jste propuštěni s doprovodem domů. Jestliže se chystáte na operaci horních i spodních víček, připravte se, že na klinice strávíte 24 hodin.

Anestezie

Před výkonem za vámi přijde anesteziolog, který vám vše vysvětlí a připraví vás na zákrok. Operace probíhá v analgosedaci, což je snížené vědomí na úroveň somnolence nebo umělého spánku. Uspání je prováděno nitrožilně. Poté už jsou na řadě lékaři.

Pooperační péče

Pooperační péče už je na vás. Po operaci by měl následovat týden klidového režimu. Zapomeňte na zvedání těžkých věcí, časté předklánění a sport. Oči je důležité chránit také před sluncem. Pořiďte si kvalitní sluneční brýle. Připravte se na to, že oči budou prvních pár dní nateklé. Proto je vhodné je chladit. Po operaci dostanete na klinice “oční balíček”, ve kterém se nachází kapky, mast a chladící pytlík. Lékař vám také doporučí léky na obnovu buněk a proti bolesti.

Pokud vás tedy trápí problémy s převislými očními víčky, neváhejte a jděte do toho!

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments