Pikantnosti ze svatby, společného života i následného rozvodu prince Charlese a princezny Diany odhaluje seriál Koruna. Exkurz do stylu oblíbené princezny potěší všechny milovníky módy

A je to tu. Konečně jsme se dočkali premiéry páté série jednoho z nejúspěšnějších seriálů platformy Netflix, který vypráví příběh Britské královské rodiny. Nejnovější série seriálu Koruna prozradí nepříliš známé detaily ze svatby, společného života i následného rozvodu prince Charlese a princezny Diany.

Hvězdné obsazení zastíní představitelka princezny Diany

Podobně jako u předchozích sérií i ta nejnovější má hvězdné obsazení. Samotnou královnu Alžbětu II. hraje anglická herečka Imelda Staunton, kterou můžete znát z filmu Harry Potter. Roli prince Charlese, dnes už krále Karla III., získal Dominic West, který si zahrál ve filmech 300: Bitva u Thermopyl nebo Tomb Raider.

Všechny ale samozřejmě nejvíce zajímá filmová představitelka princezny Diany. O té totiž bude celá pátá série. Roli Lady Diany získala krásná Elizabeth Debicki, kterou známe z filmů Valerian a město tisíce planet nebo Velký Gatsby. Nutno podotknout, že tento výběr herečky se producentům celkem povedl. Elizabeth Debicki je princezně Dianě velmi podobná. Co říkáte?

Vynecháme spoilery, pojďme se podívat na kostýmy

Také nemáte rádi, když vám někdo předem prozradí příběh filmu, nebo dokonce zápletku a vy máte pokažené celé sledování premiéry? Ani my ne. Proto vám neprozradíme žádné další spoilery, spíše vám prozradíme další zajímavosti.

Pojďte se s námi podívat například na tvorbu kostýmů. Princezna Diana byla známá svým osobitým stylem a nebála se vynosit extravagantnější kousky, které byla mnohdy v rozporu s pravidly královského dvora. Pokud jste si v předchozí sérii seriálu Koruna všimli jisté podoby v outfitech s princeznou Dianou, budete jistě potěšeni, že v páté sérii tomu nebude jinak. Kostýmy totiž dostala opět na starosti návrhářka kostýmů Amy Roberts, která se stylem Diany nechala inspirovat.

Některé looky Diany ale byly potřeba doladit do nejmenších detailů, protože byly pro příběh důležité. Jedním z takových jsou ikonické černé šaty s výrazným výstřihem a fascinujícím náhrdelníkem.

Při pohledu na princeznu Dianu v těchto šatech už nikdo neviděl nenápadnou loutku královské rodiny. Každý v ní viděl osobnost, módní ikonu, pevnou ženu odhodlanou změnit svět. Výsledek se kostymérce Roberts velmi povedl. Co myslíte?

Zdroj info: Netflix.


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.