S věkem ztrácí pokožka na pevnosti a pružnosti – alespoň tak to má většina z nás v sobě už tak nějak automaticky zafixováno. Pravda je ale taková, že pokud péči o pokožku nevěnujete tolik času, kolik potřebuje a kolik si zaslouží, může pružnost a pevnost ztratit daleko dříve. A přitom úplně zbytečně!

Nezanedbávejte péči o svou pokožku

Možná to tak máte i vy: zatímco péči o pleť věnujete hodně času, protože je nejvíce vidět, starosti o zbytek těla už příliš nedáte. Netřeba se stydět, rozhodně v tom nejste samy a každá z nás by si teď měla sáhnout do svědomí, jak na tom doopravdy je s péčí o pokožce na zbytku těla. Hm?

Zpevňující tělová mléka

Skvělou pomocí i prevencí jsou zpevňující tělová mléka. Pokud můžu doporučit, pořiďte si takové, které v sobě obsahuje elastin nebo kolagen, které nahrávají pružnosti pokožky do karet.

Pomoc oleje

Po sprchování nebo pohodě ve vaně by měla být pro každou z nás samozřejmost aplikace tělového oleje. Olej totiž tzv. uzamkne vlhkost v pokožce, takže vydrží déle hydratovaná a to jí jedině prospěje. Mimo to se olej postará o to, že bude vaše pokožka krásně jemná.

Pravidelný peeling

Rozhodně nic nezkazíte, ba spíše jedině naopak, když budete pamatovat na pravidelný peeling pokožky. Neměl by se provádět nezdravě často, ale třeba 1 – 2x do týdne je zcela v pořádku. S pomocí peelingu se zbavíte odumřelých částeček kůže a navíc pokožku krásně prokrvíte, což napomůže jejímu zpevnění.

Foto: Unsplash.com, Pixabay.com.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze