Perlový šperk, ideální doplněk na léto

Perly jakožto módní doplněk zná civilizace již pěknou řádku let, ba dokonce staletí. Perly byly dříve velice ceněny, už jen proto, že se vyskytovaly pouze v přirozeném přírodním stavu a nebyly uměle pěstovány na farmách.

1

Sama velká Kleopatra ve své době vlastnila dvě největší perly na světě, ty se ale bohužel nedochovaly díky sázce, kterou Kleopatra uzavřela. Jednu z perel přímo před zraky přihlížejících Kleopatra sundala z ucha a nechala jí rozpustit v roztoku a následně ji vypila. Perla z druhého ucha byla rozpůlena na dvě části, tak aby mohly sloužit jako perlové náušnice pro uši Venuše v Pantheonu v Římě.

2

I díky historickým událostem se může zdát, že perly jsou krásnou ozdobou pouze pro starší dámy, dnešní módní svět nám ale říká, že to je přesně naopak. Perly jsou ideální dárky pro ženy v jakémkoliv společenském postavení, velmi si je oblíbila například vévodkyně Kate Middletone.

Zdroj: huffpost.com
Zdroj: huffpost.com

Stejně tak první dáma USA často volí jako svůj doplněk elegantní perlový náhrdelník.

Perly ale nejsou jen výsadou těchto politicky významných žen, ale rády se s nimi zdobí i mladší hvězdy v celosvětovém showbusinessu. V jejich případě se nejedná pouze o minimalistický doplněk, nýbrž o hlavní část celkového outfitu.

rihanna-double-pearl
Rihanna, zdroj: agentiadepresamondena.com

Takovéto perlové náramky a náušnice by Rihanně mohl závidět kde kdo, takže až příště budete přemýšlet o ideálním dárku pro ženu, zkuste se místo čokoládových dobrot a zlatých řetízků podívat po perlovém náhrdelníku. Perlové šperky jsou skvělým letním doplňkem. Jednoduchý lehký svěží letní outfit můžete dokonale elegantním způsobem pozvednout na úplně jinou úroveň právě s perlovými doplňky. A nebojte, cena perel není nijak vysoká, dovolit si je může každý.

Stejně tak jako padl stereotyp, že perly jsou určeny pro starší dámy, padá i stereotyp, že perly jsou nevýrazné malé kuličky. Současný módní trend je takový, že „čím větší, tím lepší“. Ať už se jedná o náhrdelník, přívěsek s perlou nebo jakýkoliv jiný náramek.

2

Perly dnes již nejsou pouze jednoduché náušnice, ale kování okolo perly je samostatným krásným doplňkem.

Bohužel u takových to přívěsků mají výrobci sklony nahrazovat perly pouze jejich umělými náhražkami, takže pokud přemýšlíte, že takovým to dárkem pro ženu potěšíte svojí milou, určitě si u prodejce vyžádejte certifikát pravosti – nakupujte proto vždy v ověřeném e-shopu se šperky. Alespoň vás nemůže později obvinit, že jste narozeniny či výročí chtěli odbít levnou napodobeninou.


Tip: Přečtěte si, jak je to s certifikáty pravosti perel.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.