Perlové šperky miloval i Julius Caesar. Nyní se opět vrací do módy

Jsou elegantní, nadčasové i svůdné. Dokážou působit moderně i tradičně, každá je vnímáme jinak. Perlové šperky mají dlouholetou historii, která sahá až tam, kam lidská paměť a v současné době jdou opět do módy.

Věděli jste, že ve starověkém Římě byly perlové šperky považovány za symbol naprosté čistoty, bohatství a neskutečné moci? Sám Julius Caesar dokonce vydal zákon, který umožňoval nosit šperky z perel jen vládnoucí třídě. Dnes je ale úplně jiná doba a perlové šperky může nosit úplně každý.

Vznik kultivovaných perel snížil cenu těch přírodních

Až do roku 1893 bylo možné perly získat jen tak, že jste se pro ně potopili do hloubky až třiceti metrů, odkud jste museli ulovit perlorodku, ačkoli jste tímto pokusem mnohdy riskovali život.

V roce 1893 ale světlo světa spatřila první uměle vypěstovaná perla, za jejímž vznikem stál muž japonského původu Kokichi Mikimoto. Vznik kultivovaných perel a jejich následné uvedení na trhu způsobilo snížení ceny za přírodní perly.

Perly jsou rozmanité a výjimečné

Nabídka perel je velmi rozmanitá a pestrá, právě díky tomu jsou perlové šperky natolik zajímavé a výjimečné. Schopností perel je učinit každou ženu krásnou, jedinečnou, umí nás omladit i rozzářit, půjčí nám punc elegance i luxusu. S perlovým šperkem se můžete proměnit v dámu a to chce čas od času úplně každá z nás, ne?

Jak vybrat perlový náhrdelník?

Chcete se ozdobit perlovým náhrdelníkem? A víte, jak ho správně vybrat? Možná ani netušíte, že se liší podle své délky – a právě ta vám může pomoci rozhodnout se, který z nich bude pro vás tím nejlepším.

  • Collar: délka 30-33 cm
  • Chocker: délka 41-42 cm
  • Princess: 45-48 cm
  • Matiné: délka 50-60 cm
  • Opera: délka 76-90 cm
  • Rope: délka více jak 90 cm

Colar – těsně obepíná krk, působí elegantně

Chocker – oblíbená délka vhodná ke každému outfitu

Princess – klasický model par excellence

Matiné – ideální pro zvláštní příležitosti

Opera – vhodný k večerním šatům

Rope – nejčastěji se nosí v uzlu nebo ve dvouřadé podobě

Foto: Pexels.com, Unsplash.com, Shutterstock.com


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.