Perfektní pedikůra pro léto nezbytná

S pravdou ven! Která z nás dbá přes zimu na dokonalou pedikúru, když máme nožky schované v teplém kožíšku zimních bot? Když však zimní obuv odložíme a s napětím vyhlížíme vyšší letní teploty, je potřeba si uvědomit, že perfektní pedikúra nezahrnuje jen pravidelné odstranění ztvrdlé kůže, ale mnohem více.

Správnou péčí můžete docílit výstavních nožek, které se doslova blýsknou v dobře padnoucích otevřených sandálkách.

Čas na domácí pedikúru

Ruce profesionála sice dokážou skutečné zázraky, ale ne vždy máme čas i náladu na kosmetické salóny. Krásně upravené nohy nám dokážou zvednout sebevědomí, proto bychom se jim měly věnovat důkladně a hlavně pravidelně.

1. Stop ztvrdlé kůži

Používání seřezávačů, břitev a žiletek může být v domácích podmínkách velmi nebezpečné. Z tohoto důvodu je ideálním řešením pro odstranění odumřelé a ztvrdlé kůže peeling.

2. Nehty jsou vizitkou každé ženy

Bez perfektní manikúry si nejedna moderní žena nedokáže představit život. Každý den dáváme ruce na obdiv našemu okolí. Už jen při pouhém podání ruky o nás ruce mnohé vypoví. Neměly bychom však zapomínat ani na nehty u nohou.  Základem správné pedikúry je zastřihávání nehtů. Abychom předešli bolestivému zarůstání nehtů, neměly by být zastřižené do roviny. Dalším krokem by mělo být zapilování a ošetření bezbarvým lakem.

3. Hydratace a výživa pokožky

Kůže je hladká, nehty ostříhané. Posledním krokem by mělo být důkladné ošetření vhodným krémem na nohy, který pokožku zvláční a dodá potřebné vitamíny.

Foto: Pixabay.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.