Která žena netouží po dokonalých vlasech, jako z reklamy na šampony? Nejspíš ta, která má buď dokonalou genetiku anebo ta, která se nestará pouze o své vlasy, ale i o svou pokožku hlavy. Také toužíte po dokonalých vlasech? Tak se pojďme společně podívat na to, jak toho dosáhnout!

Geny

O tom, jaké budou vaše vlasy, rozhodují z největší části samozřejmě geny. Pokud nemáte ve vínku krásné husté vlasy, musíte si dopomoct samy. Bohužel se to dá ovlivnit jen trochu, ale proč to alespoň nezkusit, nemusíte hned házet flintu do žita, třeba se vám to povede.

Dnešní svět nabízí nespočet možností a pokud máte chuť, vyzkoušejte umělé zahuštění vlasů. S dnešními technologiemi skoro nikdo nepozná, že vlasy nejsou pravé. Takže pokud máte řídké vlasy a kvůli tomu třeba i nízké sebevědomí, doporučujeme si o šetrném zahuštění vlasů zjistit více.

Strava

Je hrozně důležité, co vlasům dáte nejen z venku, ale i zevnitř. Zároveň s tím souvisí i to, že pokožka hlavy rozhoduje o tom, jaké budou vaše vlasy. Je dobré se zamýšlet nad tím, jak se stravujete a hýbete. Jezte bílkoviny, které nejlépe získáte z masa, mléčných výrobků a sójových produktů.

Biotin, druh vitamínu B, který se nachází například v hnědé rýži, zelenině a vejcích, pomáhá vlasům zůstat lesklé a pevné. Omega 3 mastné kyseliny, které se nachází v rybách a v různých oříšcích, jsou dobré pro zdravou pokožku hlavy a tekutiny naopak dodávají vlasům potřebnou hydrataci.

Prokrvení pokožky

Pokud jde o cvičení, zvyšuje se tím krevní oběh a pro zdravé vlasy je dobré mít správně prokrvenou pokožku, takže pokud chcete mít zdravé vlasy, rozhodně cvičte. Pokožku hlavy můžete masírovat kdykoliv během dne, ale nejvíce doporučujeme masírovat hlavu při mytí vlasů.

Spousta výrobců šamponů na urychlení růstu vlasů doporučuje nechat šampon pár minut působit a zároveň přitom šampon masírovat do pokožky hlavy. Cíl je jasný – zvýšit prokrvenost pokožky hlavy. Zkuste to klidně bez jakéhokoliv šamponu a denně si masírujte pokožku hlavy. Nejspíš dosáhnete stejného výsledku, jako byste použila speciální a mnohdy předražený šampon na růst vlasů.

Vyhněte se častému mytí vlasů

Je to sice často omílaná fráze, ale je velmi důležitá! Takže pokud nemusíte, rozhodně se mytí vyhněte. Šampon zbavuje vlasy kožního mazu, díky čemuž jsou svěží a čisté, ale také zbavuje vlasy potřebné ochrany.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments