I vlasy v létě trpí. Jak o ně správně pečovat?

I když se o vlasech říká, že jsou korunou krásy a pro celkový vzhled jsou velice důležité, v létě na ně často zapomínáme. Svou kůži chráníme před sluncem opalovacími krémy, oči zase schováváme za sluneční brýle. Ale co naše vlasy? I ty v létě trpí a slunce je poškozuje. Jak je účinně chránit?

V období léta na vlasy samozřejmě nepůsobí pouze slunce. Slaná voda, chlór – to vše má na naše kadeře neblahý vliv. Naštěstí existuje řada způsobů a produktů, které pomáhají naše vlasy chránit a dodávají jim tolik potřebnou výživu.

Nezapomínejte na ochranu proti horku

Heat protection spreje se sice používají před tepelnou úpravou vlasů, nicméně můžete ho použít i v případě, když se chystáte strávit nějaký čas na sluníčku.

Myslete i na vlasovou pokožku

Možná se tomu budete divit, ale i pokožka hlavy, která je vystavována slunci, velmi trpí. Je tedy třeba myslet na její ochranu. Používejte leave-in kondicionéry s UV filtry, které můžete nanést na celou pokožku hlavy.

Přidejte do své vlasové rutiny hloubkově hydratační produkty

V létě vaše vlasy potřebují hydrataci. Mnoho hydratace. Jednou týdně tedy při mytí vlasů použijte jakýkoliv hloubkově hydratační produkt. Vlasy pak budou silnější, pružnější, budou se méně krepatit a budou méně náchylné.

Hydratace zevnitř

V horkých letních měsících bychom měli pitnému režimu věnovat mnohem větší pozornost než po zbytek roku. Názory ohledně množství tekutin, které bychom měli vypít, se různí, ale je jisté, že nedostatek tekutin se na našem těle nepříznivě projeví. I na vlasech.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!