Léto je obrovskou zkouškou pro naše vlasy. Je proto nutní věnovat vlasům náležitou péči

Ačkoli jsme se horkého léta plného sluníčka nemohly dočkat, naše vlasy nadšení z letních měsíců nesdílí. Pro ně jsou totiž prázdninové dny zalité sluncem obrovskou zkouškou, na kterou je potřeba hřívu patřičně připravit.

Také máte radost, že léto už je tady? I když se možná letošní rok nechystáte nikam do exotiky, pamatujte, že i v našich podmínkách dostane vaše hříva pořádně zabrat. Pokud chcete předejít jejímu poškození, pak je na místě vlásky na horké léto připravit.

Vlasy musíte chránit

Třeba si řeknete „vždyť jsou to jen vlasy, trocha sluníčka jim přece nemůže uškodit“, jenže opak je v tomto případě smutnou pravdou. Sluníčko jim totiž uškodit může a zaručeně jim uškodí, pokud je před horkými paprsky nebudete dostatečně chránit.

Nejen ostré sluneční paprsky, ale celkově teplý vzduch nedělají vlasům příliš dobře. Ba spíše naopak. Není proto na škodu utratit nějakou tu kačku za ochranné krémy, masky a spreje, které o vlasy pečují, posilují je a chrání.

Hydratace je v létě důležitá

Stejně jako v horkých měsících zvyšujete svůj pitný režim, měly byste zrovna tak myslet i na hydrataci svých vlasů. Teď v létě ji totiž potřebují více nežli kdykoli jindy.

Na trhu se dají pořídit speciální produkty, které v sobě mají hydratační složky. Ať už jde o šampony, kondicionéry nebo vlasové masky – regenerační a hydratační vlasovou kosmetiku byste měly používat alespoň jednou do týdne. Vaše hříva vám za to jedině poděkuje.

Pozor na žehlení a fénování vlasů

Je všeobecně známo, že používání kulmy, žehličky na vlasy nebo fénu vlasům příliš nesvědčí a to celoročně, nejen teď v létě. Je ale třeba si uvědomit, že nyní v tomto období jsou vlasy namáhány o to více, proto je potřeba při používání těchto vlasových pomocníků dbát na určitá pravidla.

V tomto případě lze doporučit používání slaných sprejů na vlasy, které hřívu vyživí. Naopak se snažte vyvarovat přípravkům, které vlasy zbytečně zatěžují, jako jsou nejrůznější laky nebo tužidla.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.