S obdobím podzimu přichází i závan chladného větru, který má nepříznivý dopad na naší pokožku. Pleť je tím pádem málo hydratovaná a následkem toho i suchá. Máme pro vás pár tipů, jak se suchostí zatočit. Oleje mají jedno velké plus. Tím plusem je skutečnost, že vyhovují každému typu pleti. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, takže pokožka není pouze hydratovaná, nýbrž i vyživená a zregenerovaná.

Kokosový olej

Kokos je univerzálním pomocníkem, který by vám doma neměl chybět. Mazat si ho můžete na nohy po holení, pomáhá totiž k jejich zklidnění. Vhodný je i jako krém po opalování, osvědčí se také jako přírodní repelent proti kousnutí hmyzem.

Nouzově je kokos vynikající jako odličovač, je totiž velmi šetrný na naši pokožku. Vaší pleť navíc hydratuje. Vybírejte si ale produkty lisované za studena. Teplem se účinnost jednotlivých složek oslabuje.

Arganový zázrak

Arganový olej je schopný vaší pleti dodat mladistvost, neboť podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Ocení ho ale i ti, kteří trpí nadměrnou tvorbou akné či lupenkou. Zdravý je i pro naše nehty a zejména vlasy, které jsou po opakovaných nanášení lesklejší.

Pro zajímavost, arganový olej má dva krát více antioxidačních tokoferolů (vitamín E), než ten olivový.

Makadamiová vitamínová bomba

Olej z oříšků makadamie obsahuje nenasycené mastné kyseliny, zejména kyselinu olejovou a palmitoolejovou. Tento olej je mimo jiné bohatý na minerály jako zinek a selen. Vzhledem k vysokému obsahu vitamínů A, B, E má makadamiový olej antioxidační účinky.

Jojobový král

Pověstná jojoba je přímo perla mezi oleji, neboť její složení je podobné kožnímu mazu, proto se skvěle vstřebává a do pokožky proniká co nejhlouběji, kde podporuje její obranyschopnost a hojení.

Jojoba dokáže pleť skvěle promastit, aby se nevysoušela. Zároveň jestliže máte mastnější pleť, omezí v ní jojoba tvorbu kožního mazu a zároveň se vypořádá se zánětlivým akné.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze