Zatímco naší pleti věnujeme s nástupem studeného období zvýšenou pozornost, na ruce a nehty tak nějak zapomínáme. A to je škoda, protože i tahle část našeho těla si určitě více pozornosti a péče během zimních měsíců zaslouží. A co vy? Dbáte o kvalitu a zdraví svých nehtů nebo musíte přiznat, že i vy na ně v zimě zapomínáte?

Ruce i nehty v zimě trpí. A to i v rukavicích!

Jakmile se venku ochladí, většina z nás automaticky začne lovit v šuplících a hledat rukavice, s jejichž pomocí se snažíme často prokřehlé a promrzlé ruce alespoň trochu zahřát. Takovým malým nešvarem je ale skutečnost, že si myslíme, že pouze rukavice postačí. A ve skutečnosti? Sázet pouze na ochranu v podobě rukavic rozhodně nestačí!

Měli byste vědět, že v zimě vaše ruce a nehty trpí a to i v případě, kdy je strčíte do rukavic v přesvědčení, že pro ně děláte maximum. Kůže na rukou se bohužel hodně vysušuje a rozdílné teploty jí rozhodně nesvědčí. A co se nehtů týče, nejsou na tom o moc lépe.

Jak se o ruce a nehty v zimě starat? Pokud nevíte, poradíme vám!

A teď ruku na srdce: víte, jak na správnou péči rukou a nehtů? Máte přehled v tom, co ruce i nehtíky potřebují? Co jim pomůže, aby ve zdraví přečkaly studenou zimu?  Pokud ne, čtěte dál.

1. Ruce hodně krémujte a nešetřete na sobě

Jelikož jsou naše ruce v zimě často hodně suché, měli byste mít po ruce krém a tím je pořádně mazat. Jestliže víte, že na promašťování rukou zapomínáte, pořiďte si klidně několik krémů a ty si různorodě umístěte kdekoli v domácnosti – jeden můžete mít na nočním stolku, další třeba na poličce v koupelně, jeden si postavte na kuchyňskou linku a další nechte na konferenčním stolku v obýváku. Už se tak nestane, že byste na mazání rukou zapomínali, protože krémy budete mít neustále na očích.

2. Dopřejte si dostatek bílkovin

Vaše nehty jistě ocení, pokud svému tělu zajistíte dostatek bílkovin. Ty se postarají o to, že vaše nehtíky na rukou budou vypadat pěkně upravené, budou pevné a zdravé, předejdete jejich třepení a lámání, což je bohužel velmi častý problém.

3. Pozor na nesprávné pilování nehtů

Co se péče o ruce týče, zahrnuje samozřejmě i pilování nehtů. Možná si říkáte, že na pilování nehtů nic není a nedá se na něm cokoli zkazit. Jenže opak je pravdou a divili byste se, kolik lidí v této činnosti chybuje. Jestliže si nehty nepilujete správně, pak riskujete, že se vám budou třepit, protože budou oslabené a budou mít tendence se lámat. Pilování nehtů by mělo probíhat zásadně v jednom směru, nikoli střídavě dopředu a dozadu, jak to dělá většina lidí.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze