Pleť ve zralém věku ztrácí na elasticitě a je potřeba o ni s přibývajícími léty více a více pečovat. Hydratace a kvalitní čištění je základ pro krásnou, svěží pleť. Jak si udržet mladistvou pleť co nejdéle? Podívejte se na naše tipy.

Důkladné čistění pokožky

Za celý den se na náš obličej dostane plno nečistot, proto neopomíjejte důkladné čištění pokožky. Vyberte si takové produkty, které odpovídají typu vaší pleti.

Foto: Shutterstock.com

Pokud máte citlivou pokožku, doporučuje se produkty nejprve před použitím otestovat na ruce nebo krku. Čím jsme starší, tím máme sušší pokožku, proto je třeba produkty své pleti přizpůsobovat.

Používejte peeling

Pravidelně odstraňujte vnější vrstvu odumřelé kůže, aby pokožka mohla plně dýchat a byla svěží. Pokud je vaše pokožka suchá a šupinatá, doporučuje se peeling provádět dvakrát týdně. Vaše pleť bude do hloubky vyčištěná a hydratovaná.

Buďte ke své pokožce jemní

Čistíte si pleť a drhnete tamponkem o kůži, abyste vše smyly? Tak s tím ihned přestaňte, naše kůže je velmi jemná a kolem očí je obzvlášť citlivá. Odličování dělejte pouhým přikládáním tamponku k pokožce. Při nanášení krému či make-upu produkt pouze vklepávejte do pleti, nikoli žádné silné vmasírování. Dokonce i silné přitlačování polštáře k obličeji způsobuje při spánku vrásky.

Foto: Depositphotos.com

Užívejte kolagen

Po čtyřicítce naše pleť ztrácí pružnost, z důvodu snížení produkce kolagenu a elastinu. Doplňujte kolagen pomocí tablet. Vaše pleť bude o poznání pevnější. Kolagen má také pozitivní vliv na vlasy a nehty.

Používejte oleje na obličej

Oproti krémům mají oleje přirozenější a jemnější konzistenci. Pokožku velmi dobře hydratují. Ideální je oleje používat před spaním a krémy s UV faktorem ráno.

Používejte opalovací krém každý den

O důležitosti opalovacího krému slyšíme ze všech stran, ale je opravdu nutné opalovací krém, alespoň s ochranným faktorem 20 používat, a to již v útlém věku. Nic nepoškodí vaši pokožku více než častý pobyt na slunci bez UV ochrany. Vrásky a hnědé skvrny nejsou nic pěkného.

Foto: Shutterstock.com

Hydratujte, hydratujte, hydratujte

Dehydratovaná pleť způsobuje tvoření vrásek, proto je potřeba ve zralém věku věnovat hydrataci obzvlášťe velkou pozornost. A to, jak hydrataci vnější, pomocí hydratačních krémů a masek, tak i hydrataci vnitřní. Dodržovat pitný režim, ideálně nekouřit a jíst co nejvíce ovoce a zeleniny.

Jak pečujete o svou pleť vy? Je vaše pleť dostatečně hydratovaná?

Diskuze

2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Ta stařenka na obrázku je ale po čtyřítce hodně dávno, že? Takový vzhled spojovat se 40+ by mělo být pomalu trestné

Taky jsem si říkala, že takhle ve svých čtyřiceti určitě nevypadám😀