Čas bohužel zastavit nelze. Každá žena jednoho dne dozraje do období menopauzy, což je jeden z významných milníků života ženy. Menopauza toho změní hodně. Péče o naši pleť by měla tyto změny reflektovat. Jak na to?

Každá z nás se chce vyvarovat stárnutí, kterému se ale tak úplně vyhnout nelze. Co ale udělat můžete, je proces stárnutí zpomalit. V menopauze se o sebe musíte o to více starat. A rozhodně na sobě v tomto období nešetřete!

Pravidlo první: na sluníčko velmi opatrně

Milujete o povolování a rády svou pokožku vystavujete horkým slunečním paprskům? Dozlatova opálená pokožka sice vypadá svůdně, nicméně přímé sluneční záření a zdraví pokožky zrovna nesvědčí. Nemluvě o tom, že pobyt na sluníčku způsobuje předčasné stárnutí pleti.

Pakliže víte, že se bez sluníčka neobejdete, pamatujte na to, že svou pokožku musíte řádně ošetřit. Samozřejmostí by pro vás mělo být používání kosmetiky obsahující ochranný faktor, který se postará o to, že sluneční paprsky nenapáchají na vaší pleti výraznější škodu.

Pravidlo druhé: věnujte pozornost své stravě

Možná jste si až do dnešního dne nelámaly hlavu s tím, z jakých potravin se skládá váš běžný jídelníček. To se ale nyní změní, zvláště v případě, pokud chcete svou pleť udržet co nejdéle krásnou, pružnou a pokud možno bez viditelných vrásek.

Čím jsme starší, tím se zpomaluje tvorba kolagenových vláken, což způsobuje ochabování pokožky a tvoření již zmíněných vrásek. Tělo však můžete podpořit v tom, aby produkci kolagenu zvýšilo a to právě tím, že do svého jídelníčku zařadíte potraviny bohaté na antioxidanty, které tvorbu kolagenu podporují. Do jídelníčku proto zařaďte fazole, jahody a borůvky a nezapomeňte na špenát nebo červené zelí.

Pravidlo třetí: nezapomínejte na pohyb

Asi vás nepřekvapí, že i pravidelný pohyb má na pokožku doslova blahodárný vliv. Z toho plyne doporučení, abyste se i v menopauze snažili pravidelně hýbat. Je úplně jedno, jaké fyzické aktivitě se budete věnovat, najděte si něco, co vás bude bavit.

Pravidelný pohyb zmírňuje stres a napětí, kterému se v dnešní hektické době ne vždy lze tak úplně vyhnout. Nemluvě o tom, že se během sportu zvyšuje prokrvení pokožky, díky čemuž bude mnohem lépe vyživená, silnější, zdravější a také mladistvější.

Pravidlo čtvrté: investujte do kvalitní kosmetiky

Období menopauzy je milník v životě ženy, který toho hodně změní. Mimo všeho okolo by také měl změnit váš pohled na investici do svého zdraví a vzhledu. Pokud jste až do této chvíle příliš nedbaly na to, jak kvalitní kosmetiku používáte, teď by se to mělo změnit.

Vůbec se neostýchejte a vybírejte pro sebe prvotřídní kvalitu. Vybírejte speciální pečující kosmetiku určenou pro ženy v menopauze, která pomáhá zpomalovat známky stárnutí a také potlačuje zhoršení kvality pleti.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.

Načítání...

Diskuze