S podzimem naše pokožka začíná trpět. Připravte se na příchod chladnějšího podzimu

O nástupu podzimu už nemůže být pochyb. Rána jsou chladnější, dny kratší a počasí stále méně přátelštější. Déšť a vítr jsou skoro na denním pořádku a naše pokožka začíná trpět.

Pleť je nejen teď na podzim často zkoušena, kolik toho vydrží. Nečekejte, až se začne ozývat její volání o pomoc a s předstihem o ni začněte správně pečovat, aby nestrádala a příchod podzimu zvládla levou zadní.

Foto: Pexels.com

Peeling obličeje je super, ale nepřehánějte to s ním

Proti peelingu obličeje ani v nejmenším nic nemáme, protože dokáže pleti ulevit – zbaví pokožku odumřelých částeček kůže, pokožku krásně prokrví a postará se o to, že po zásahu peelingového přípravku bude úžasně jemná a hebká.

Peeling proto i nyní na podzim určitě používejte, ale rozhodně to nepřehánějte s frekvencí – v tomto případě je méně více. Bohatě postačí použít peeling jednou týdně.

Foto: Pexels.com

Nezapomínejte na vitamíny, které pleti prospívají

Že naše tělo vitamíny potřebuje, aby mohlo správně fungovat a nestrádalo, je dávno známý fakt, který jistě nemusíme sáhodlouze připomínat.

Dovolíme si však apelovat na to, abyste se soustředili, zda pleti nějaké vitamíny nechybí – zejména pak retinol neboli vitamín A. Retinol zmírňuje například tmavé skvrny a na pokožku má  celkově blahodárný vliv.

Foto: Pexels.com

Používání hydratačního krému s UV faktorem by měla být samozřejmost

Zatímco v létě bez nich nedáme ani ránu a používáme je už tak nějak automaticky (protože víme, že sluníčko pleti škodí a je potřeba ji chránit), na podzim tyhle přípravky podvědomě odsunujeme stranou, jelikož si myslíme, že už nejsou potřeba.

Chyba. I na podzim pleť potřebuje ochranu před UV zářením, protože ačkoli sluníčko už nepraží s takovou silou, jako tomu bývalo v horkém létě, stále umí být hodně intenzivní a pleti umí uškodit. Používání ideálně hydratačního krému s UV faktorem by pro vás mělo být samozřejmostí i na podzim.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.