Pleť na podzim trpí. Jak se o ni správně starat?

Podzim je pro naši pleť další zatěžkávací zkouškou. Léto se s námi rozloučilo a u mnohých z nás po sobě zanechalo stopu v podobě doslova vyždímané pokožky, která prahne po hydrataci. Víte, jak se na podzim o pleť správně postarat?

Pryč s lehkými krémy, raději sáhněte po něčem hutnějším

Zatímco v létě pleti nejvíce prospějí co možná nejlehčí krémy, s příchodem podzimu je to úplně jinak – tehdy je rozumnější sáhnout po něčem hutnějším. Jakmile se o slovo přihlásí chladnější roční období, vyžaduje si naše pleť vydatnější krémy, které zajistí silnější ochranu. Doporučit vám můžeme krémy s obsahem oleje a vosku, které vytvoří ochranný film, jež vydrží mnohem delší dobu.

O pleť můžete pečovat i během spánku, používejte noční krém

Mnoho žen stále zapomíná, že o svůj obličej mohou pohodlně pečovat i během toho, co si nechají něco krásného zdát. Od čeho jsou noční krémy? Pokud budete používat takový s obsahem vitamínu A, který je proslulý svými pozitivními účinky proti vráskám, pak své pleti jedině prospějete. Až se tedy před spaním odlíčíte, dopřejte pleti vrstvu nočního krému a šupky pěkně hajat, krém už se o všechno postará za vás.

Peeling sice pleti prospívá, nyní s ním ale zacházejte opatrně

O peelingu je známo, že pleti prospívá, protože jí zbaví odumřelých kožních buněk a zároveň zajistí prokrvení, které nikdy není na škodu – ba spíše naopak. Raději nežli po klasickém (mechanickém) peelingu sáhněte po chemickém. Vůbec se nelekejte toho názvu, pro vaši pleť to nebude kdovíjak agresivní zásah, protože chemické peelingy fungují na bázi ovocných AHA kyselin. Mechanický peeling by způsobil rychlejší odstranění letního opálení.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.