Jak pečovat o kudrnaté vlasy a proč je nikdy nečesat?

Kudrnaté vlasy jsou asi nejsložitější na péči. Kromě toho jsou dosti náchylné na vysušení a lámání. Proto je potřeba při péči postupovat správně, aby vaše kudrlinky byly zdravé a držely si svůj tvar. Připravili jsme pro vás několik základních pravidel, která byste v péči o své kudrnaté vlasy neměla opomíjet. 

Nikdy nečesat!

Kudrnaté vlasy se rozhodně nemohou česat klasickými hřebeny a kartáči. Před umytím vlasy pročesejte  řídkým hřeben, který má zuby daleko od sebe. Nikdy nepoužívejte klasický kartáč a nikdy nečesejte mokré vlasy! Riskujete tak jejich poškození a polámání.

Šampon vybírejte pečlivě

Kudrnaté vlasy si vyžadují speciální péči a speciální produkty. Mytí je navíc první a nejdůležitější krok v rutinní péči o vlasy, takže je třeba vybírat kosmetiku pečlivě. Hledejte šampony určené přímo pro vaše kudrnaté vlasy, které neobsahují sulfáty, silikony, alkohol a parabeny. Produkty by také měly být hydratační.

Vyhněte se nadměrnému mytí

Žádným vlasům, bez ohledu na jejich strukturu, nesvědčí časté mytí, při kterém přicházejí o svou přirozenou vlhkost. Pro kudrnaté vlasy to platí dvojnásob. Mytí jednou za 2 až 3 dny je dostačující.

Omezte tepelnou úpravu na minimum 

Na žehlení vlasů rovnou zapomeňte, pokud nechcete své vlasy nenávratně poškodit. Co se týče fénování, foukejte vlasy spíše studeným vzduchem za použití difuzéru, který pomůže krásně vytvarovat vaše kudrliny. Samozřejmě nezapomeňte na termoochranu. Důležitá je také následná péče v podobě hydratačních olejíčků a přípravků proti krepatění.

Myjte jedině studenou/vlažnou vodou

Místo horké vody při mytí vlasů dejte přednost studené/vlažné vodě, která vlasy nepoškodí a nedojde k jejich krepatění.

Choďte na pravidelné zastřižení

Aby vlasy zůstaly zdravé, pravidelně se věnujte také péči o roztřepené konečky. Nechte je jednou za 6 až 8 týdnů zastřihnout. Uvidíte, že se vám vaše vlasy odvděčí.

Myslete na vlasy i během spánku

Je dobré si vlasy před spaním sepnout do jednoduchého drdolu nebo do copu. Vlasy se nebudou tolik třít o polštář a nebudu ráno rozcuchané. Také si pořiďte saténový nebo hedvábný povlak na polštář. Vlasy pak budu po polštáři klouzat a nebudou se o něj třít, takže nebude docházet k jejich mechanickému poškození.

Zdroj info: https://skinkraft.com/blogs/articles/how-to-take-care-of-your-curly-hairPřihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!