Péče o citlivou pleť je náročná, ale dá se zvládnout. Na co vsadit a čeho se naopak vyvarovat?

Pokud bychom si položily otázku, kolik času denně věnujeme péči o pleť, zcela jistě by většina z nás odpověděla, že mnoho ne.  Také jí mnohdy nevěnujeme dostatek  pozornosti v tom smyslu, že bychom si všímaly různých náznaků, které nám naše pleť dává. Může nás totiž mimo jiné upozornit na nejrůznější zdravotní problémy.

Možná pozorujete, že je vaše pleť často zarudlá, vysušená, podrážděná a špatně reaguje na některé kosmetické produkty.  Citlivá pleť je totiž velice náchylná a péče o ni není jednoduchá, a už vůbec ne levná.  Na mnoho věcí je třeba si dávat pozor.

Jak se citlivá pleť projevuje

  • Je zarudlá
  • Je vysušená
  • Špatně reaguje na některé kosmetické produkty
  • Svědí nebo pálí
  • Vyskytují se ekzémy

Co dělat a čeho se vyvarovat

Pokud je vaše pleť vysušená do takové míry, že se na ní tvoří šupiny a ekzémy, je to jasný projev toho, že používáte nesprávné produkty. S tímto typem pleti bohužel nemůžete používat kdejaký krém nebo sprchový gel.  Většinou totiž obsahují látky, které jsou obzvlášť pro citlivou pokožku agresivní. Existuje mnoho specializovaných značek nabízejících produkty, které jsou šetrné a zklidňují podráždění. To stejné samozřejmě platí i pro dekorativní kosmetiku, kterou my ženy používáme každý den. V případě citlivé pleti je opět potřeba velice pečlivě vybírat.

Aniž bychom si to uvědomovaly, každý den se při péči o pleť dopouštíme několika základních chyb. Tou první je, že při mytí obličej příliš drhneme. Je třeba jej omývat jemně a opatrně. Co se týče odličování, zde je častý problém v tom, že mnoho z nás se odličuje špatně, nebo dokonce vůbec. Neodlíčit se po celodenním nošení make-upu je vůbec to nejhorší, co pro naši pleť můžeme udělat. I zde je na místě  šetrnost.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.