Patříte k ženám s nadměrnou velikostí? Poradíme, jak se oblékat s grácií

Zatímco některé ženy si mohou díky své štíhlé postavě dovolit vybírat oblečení i mezi dětskou konfekcí, jiné jsou odsouzené nosit nadměrné velikosti. Pakliže nemáte zrovna míry modelky a patříte k ženám, jejichž oblečení začíná až za hranicí velikosti XL, pak se možná za své proporce stydíte a za oblečení se schováváte. A víte co? Je to strašná škoda!

I když nosíte nadměrné velikosti, můžete vypadat šik!

Určitě nám dáte za pravdu, že najít trendy a slušivé kousky v oddělení nadměrné velikosti, není vždycky tak jednoduché, jak se možná na první pohled zdá. Kolikrát strávíte hledáním něčeho pěkného na sebe i dlouhé hodiny a nakonec stejně odcházíte s prázdnou. Nebo se spoléháte na nejrůznější rádoby doporučení, které ženám s viditelnějšími proporcemi radí vybírat si oblečení pouze v tmavých odstínech, vyhýbat se viditelnějším vzorům nebo svá kila navíc schovávat za ještě větší velikosti, nežli ve skutečnosti potřebujete.

Zapomeňte na to. Je to blbost. My víme, že i s nadměrnou velikostí můžete vypadat trendy a šik. Jen stačí znát ty správné fígle!

Nemusíte se schovávat za špatnou velikost

Ženy mající nějaká ta kila navíc mají bohužel často tendence vybírat pro sebe příliš velké oblečení – často sahají po velikostech, které jsou ještě větší, nežli ve skutečnosti potřebují. Děláte to taky? Tak s tím přestaňte! Za své proporce se stydět nemusíte a už vůbec je nemusíte maskovat v rádoby volnějších střizích, které se zapříčiní akorát tak o to, že budete vypadat ještě silnější, nežli ve skutečnosti jste. Proto se nebojte vybírat takové velikosti, které vám jednoduše sedí a to i za cenu toho, že možná někde vykoukne nějaký ten špíček. Vždyť co je na tom?!

Troufněte si nosit nejmodernější trendy

Co se módy týče, trendy se zde mění doslova jako na běžícím páse. Co je in je jeden týden in, další týden už je pasé. A to nejen v oblečení v menších velikostech, týká se to i kousků, které seženete v nadměrné velikosti. Přestaňte sázet pouze na ověřené kousky, které máte ve skříni už několik let a hrdě sáhněte po takových, které podléhají těm nejmodernějším a nejnovějším trendům. Proč nosit něco, co je už dávno okoukané, když můžete mít super nové trendy kousky, hm?

Sázejte na kombinaci volných a přiléhavých střihů

I když jste vzhledem ke své postavě odkázané na nadměrné velikosti, nemusíte nosit pouze volné oblečení. Věděli jste, jak dobře vypadá kombinace volného a přiléhavého střihu? Pokud jste to ještě nikdy nezkusili, pak nevíte, o co se v oblasti oblékání vědomě ochuzujete. Jasně, musíte vhodně volit kousky, protože asi nebudete chtít nosit tílko sahající těsně nad pupík, ale třeba takové spojení těsnějších kalhot a volnější tuniky rozhodně není k zahození. Vsadit můžete i na zavinovací šaty a legíny, i to je kombinace, která vám zaručeně bude slušet!

Foto: Asos, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.