Pastelové barvy budou frčet na jaře i v létě. Jak je nosit?

Pozitivní barvy ovlivňují naši náladu a psychickou pohodu, což po covidové době nutně potřebujeme. Pastelové barvy jsou něžné, romantické a dají se skvěle kombinovat. Prozradíme vám 5 tipů, jak šikovně pastelové barvy nosit, abyste to nepřehnaly a nevypadaly jako panenka Barbie.

1. Málo je někdy více

Začít musíme tím nejdůležitějším. Pastelové odstíny jsou hravé, veselé a nošení oblečení v pastelových barvách je zkrátka radostí. Přesto nezapomeňte na pravidlo – málo je někdy více. Díky svému výraznému odstínu stačí i malý módní doplněk v pastelové barvě a hned bude váš outfit o něco zářivější.

Foto: Depositphotos

2. Nebojte se kombinovat

Pokud s pastelovými barvami začínáte, vsaďte na jeden pastelový prvek ve vašem outfitu. Pokud už v „pastelkách“ umíte chodit, pak jste už pokročilejší a nemusíte se bát kombinovat. Například stále oblíbená baby blue si skvěle rozumí s růžovou, žlutá zase s královskou modrou, tradiční bílou nebo světle zelenou.

Foto: Unsplash

3. Pastelovými barvami můžete oživit také vaše líčení

Pořídila jste si pastelově růžovou kabelku, ale váš outfit pořád není to pravé ořechové? Vyzkoušejte růžovou rtěnku, která dokonale padne k vaší nové kabelce. Pokud nejste rtěnková, co vyzkoušet růžové oční stíny a oči jemně zvýraznit řasenkou? Budete vypadat k nakousnutí.

Foto: Unsplash

4. Plavková sezóna v pastelkách

Zapomeňte na typické černé plavky, které jsou sice nadčasové, ale rychle se okoukají. Připravte se, protože letošní léto zazáříte jedině v plavkách v pastelových odstínech. Díky jedinečnému barevnému odstínu navíc vynikne vaše bronzové opálení.

Foto: Depositphotos

Tip: Přes výrazné plavky stačí obléknout jemné, průsvitné boho šaty a stylový letní outfit je na světě.

Foto: Depositphotos

5. Pastelová manikúra stále na očích

Nastal čas vyměnit klasickou francouzskou manikúru a vykouzlit si nehty v pastelových barvách. Budete mít tak dobrou náladu stále na očích. Tip: Za nás vede žlutá a lila. Která se líbí vám?

Foto: Unsplash


Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.