Paříž i ve vašem šatníku. Jak si osvojit styl vždy elegantních Francouzek?

Francouzky jsou známé po celém světě svým vytříbeným stylem a elegancí. Samotná Paříž je pak vyhlášeným městem módy, umění a kreativity. Pokud jste i vy uchvácena stylem francouzských modelek, hereček či obyčejných žen, pak je dnešní článek přímo pro vás.

Podíváme se na to, jak vybavit šatník, tak abyste i vy vypadala jako chic Francouzka. Doporučíme vám několik stálic, které můžete obměňovat a různě kombinovat podle nálady bez toho, abyste tomu obětovala svůj styl.

Základem šatníku by měly být nadčasové kousky

Pokud se bavíme o nějakém základu francouzského stylu, vsaďte na nadčasovost a kousky, kterými nikdy nic nezkazíte. Začněme vrchní částí těla. Pořiďte si

  • bílou blůzu
  • tílko na špagetových ramínkách
  • cardigan
  • rolák
Foto: H&M

Co se týče barev, držte se při zemi. Potisky zcela vynechejte, stejně jako výrazná loga. Pravidlo je, že se oblečení má nechat snadno kombinovat téměř s čímkoliv, což je jeho největší výhodou. Vybírejte například bílé, černé nebo neutrální odstíny jako je okrová, krémová atd.

Neměly by vám chybět jedny džíny a jedny černé kalhoty, střih je na vás – cigaretové, slim, s rozšířenými nohavicemi. Nezapomeňte si koupit sukni pod kolena či do půli lýtek, můžete sáhnout po pouzdrové nebo plisované. Opět doporučujeme spíše neutrální barvy. To samé platí o šatech a kabátku. Pořiďte si také sako a blazer.

Foto: H&M

Co se týče obuvi – Francouzky sází na nízké podpatky a klínky. Kabelka by měla být spíše menší a s čistým designem, zapomeňte na velké přívěsky, loga a křiklavé potisky.

Kvalita vítězí nad kvantitou

Místo tuny oblečení a doplňků vybírejte raději menší množství, za to větší kvality. Kupujte oblečení z přírodních materiálů. Syntetické látky nevydrží, a navíc se v nich budete více potit. Úplně nejlepší je, pokud si můžete nechat udělat oblečení na míru. Zvažte to alespoň u šatů nebo kabátu. Investice je to sice veliká, za to vám ale vydrží roky a budete originální.

Líbí se vám francouzský styl? A jaké kousky nesmí chybět ve vašem šatníku?