Francouzky jsou známé po celém světě svým vytříbeným stylem a elegancí. Samotná Paříž je pak vyhlášeným městem módy, umění a kreativity. Pokud jste i vy uchvácena stylem francouzských modelek, hereček či obyčejných žen, pak je dnešní článek přímo pro vás.

Podíváme se na to, jak vybavit šatník, tak abyste i vy vypadala jako chic Francouzka. Doporučíme vám několik stálic, které můžete obměňovat a různě kombinovat podle nálady bez toho, abyste tomu obětovala svůj styl.

Základem šatníku by měly být nadčasové kousky

Pokud se bavíme o nějakém základu francouzského stylu, vsaďte na nadčasovost a kousky, kterými nikdy nic nezkazíte. Začněme vrchní částí těla. Pořiďte si

  • bílou blůzu
  • tílko na špagetových ramínkách
  • cardigan
  • rolák
Foto: H&M

Co se týče barev, držte se při zemi. Potisky zcela vynechejte, stejně jako výrazná loga. Pravidlo je, že se oblečení má nechat snadno kombinovat téměř s čímkoliv, což je jeho největší výhodou. Vybírejte například bílé, černé nebo neutrální odstíny jako je okrová, krémová atd.

Neměly by vám chybět jedny džíny a jedny černé kalhoty, střih je na vás – cigaretové, slim, s rozšířenými nohavicemi. Nezapomeňte si koupit sukni pod kolena či do půli lýtek, můžete sáhnout po pouzdrové nebo plisované. Opět doporučujeme spíše neutrální barvy. To samé platí o šatech a kabátku. Pořiďte si také sako a blazer.

Foto: H&M

Co se týče obuvi – Francouzky sází na nízké podpatky a klínky. Kabelka by měla být spíše menší a s čistým designem, zapomeňte na velké přívěsky, loga a křiklavé potisky.

Kvalita vítězí nad kvantitou

Místo tuny oblečení a doplňků vybírejte raději menší množství, za to větší kvality. Kupujte oblečení z přírodních materiálů. Syntetické látky nevydrží, a navíc se v nich budete více potit. Úplně nejlepší je, pokud si můžete nechat udělat oblečení na míru. Zvažte to alespoň u šatů nebo kabátu. Investice je to sice veliká, za to vám ale vydrží roky a budete originální.

Líbí se vám francouzský styl? A jaké kousky nesmí chybět ve vašem šatníku?

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments