Nejlepší parfémy pro závěr zimy? Mohou posloužit i jako skvělý dárek na Valentýna

Ženy mají obecně ve zvyku parfémy střídat dle ročního období, podmínkou to není, ale svou logiku to má. S blížícím se svátkem zamilovaných je příhodné poohlédnout se po dárku, kterým může klidně být právě nová vůně.

Proč je dobré parfémy střídat?

Je to vlastně docela jednoduché. Pojďme si to uvést na příkladu. Pokud v zimě nosíte lehký, svěží parfém, je více než pravděpodobné, že na vás jednoduše zanikne. V zimě proto častěji volíme těžší a výraznější vůně. Na rozdíl od léta, kdy nejlépe vyniknou právě lehké svěží vůně. Je to podobné jako s oblékáním. Těžký kabát si vezmete v zimě, nikoliv v létě.

Půjdeme-li do detailu, zjistíme že všechny aromatické molekuly potřebují určité množství tepla, aby se rozvinuly. Množství tepla z naší pokožky i z okolního prostředí pak determinuje, jak se které vůně chovají při venkovních teplotách a tedy kdy se který parfém hodí více a který méně. [1]

V letním období se vůně aktivizují velmi snadno a parfémy mohou být velmi intenzivní, proto raději volíme lehčí vůně např. s tóny citrusů a květů. Naopak v zimě je díky chladnému počasí těžší vůni rozvinout, proto se nebojíme volit výraznější vůně.

Black Orchid Parfum – Tom Ford

Druh vůněorientální, květinová, chypre
Složení: HLAVAlanýž, švestka
Složení: SRDCEčerná orchidej, ylang-ylang, rum
Složení: ZÁKLADpačuli
Cena1341 až 2200 Kč (30 ml)

Tato vůně je ideální na podzim a na zimu, ale skvěle ji využijete i z kraje jara. Hodí se na speciální příležitosti, je totiž velmi neobvyklá, temperamentní a možná i lehce výstřední. Díky intenzivní výdrži je silně zapamatovatelná.

Flowerbomb Midnight Eau De Parfum – Victor&Rolf

Druh vůněkvětinová
Složení: HLAVAbergamot, granát accord, růžový pepř, černý rybíz
Složení: SRDCEnoční kvetoucí jasmín, frézie, pivoňka
Složení: ZÁKLADpačuli, pralinka, bílé pižmo
Cena2126 až 2990 Kč (100 ml)

Záhadná vůně plná kontrastů, na jednu stranu příjemná svěžest díky bergamotu a na druhou stranu výrazná ostrost díky růžovému pepři. Neobvyklá kombinace, ale funguje znamenitě. Jak už název napovídá, tato vůně je jako stvořená na večer a noc.

Naturelle Eau de Parfum – Chloé

Druh vůnědřevitá
Složení: HLAVAcitrón, černý rybíz
Složení: SRDCErůže, neroli
Složení: ZÁKLADcedr, mimóza
Cena967 až 1860 Kč (30 ml)

Dlouhotrvající čistá a nenuceně elegantní vůně s odkazem k přírodě.

Libre Eau de Parfum Intense – Yves Saint Laurent

Druh vůněkvětinová
Složení: HLAVAmandarinkový olej, bergamotový olej, olej z francouzské levandule
Složení: SRDCElevandulový olej Diva, jasmín sambac, pomerančový květ, tóny orchideje
Složení: ZÁKLADpravá ambra, madagaskarská vanilka, vetiver
Cena1170 až 1890 Kč (30 ml)

Vysoká intenzita citrusových tónů podpořených olejem z bergamotu a mandarinky v kombinaci s olejem z francouzské levandule působí podmanivě. Těžší vůně s dlouhým působením vás bude spolehlivě doprovázet od rána až do večera.

Good Girl Eau de Parfum – Carolina Herrera

Druh vůněorientální, květinová
Složení: HLAVAmandle
Složení: SRDCEtuberóza, jasmín sambac
Složení: ZÁKLADkakao, tonka fazole
Cena1075 až 2172 Kč (30 ml)

Stylový flakon připomínající dámský střevíc na vysokém podpatku zaujme skutečně už na první pohled. Na jednu stranu je parfém tvořen lehkými přísadami s květinovým srdcem, na druhou stranu díky kakau a tonka fazoli, které tvoří základ, je vůně vskutku velmi těžká a není proto pro každou dámu. Buď ji milujete, nebo jí nemůžete přijít na jméno.

Zdroje

  1. https://lifestyle.howstuffworks.com/style/accessories/seasonal-perfume.htm

Cenové rozsahy a popisy produktů pocházejí ze srovnávače Zbozi.cz.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.