Parfém by měl vydržet vonět po celý den. S takovou představou si jej přece pořizujeme a často i přimhouříme oči nad přemrštěnou částkou na cenovce. Parfém si nekupujeme každý den a investice do kvality se v tom případě vyplatí. Jak se ale postarat o to, aby vás vůně parfému doprovázela opravdu celý den? Známe ty správné fígle!

Vůně, která nás definuje

Při výběru parfému hraje důležitou roli hned několik faktorů: naše nálada, oblíbené složky, roční období nebo třeba příležitost, pro kterou jej použijeme. Každému voní něco jiného, stejně jako platí, že vůně, do které se zamilovala vaše kamarádka, nemusí nutně vonět i vám – a samozřejmě i naopak. Vůně parfému nás svým způsobem definuje, dodává jakousi tečku našemu celkovému dojmu, který zanecháváme na lidech ve svém okolí.

Když už utratíte nekřesťanské peníze za pořízení vytouženého parfému, pak určitě chcete, aby vás doprovázel od rána do večera – nikoli aby pár hodin po nanesení po jeho vůni nebyla jediná památka. Co kdybychom vám v dnešním článku poradili, kam a jak parfém nanášet, aby jeho vůně přetrvala co možná nejdéle?

Místa, kterými pulzuje krev

Pokud chcete, aby vůně parfému vydržela opravdu dlouho, naučte se jej nanášet na místa, kterými pulzuje krev. V těchto místech je kůže více prokrvená, tím pádem se i více zahřívá a tím uvolňuje daleko více vůně – vůni proto stříkněte na zápěstí, na krk u klíční kosti a do loketní jamky.

Stříkněte si vůni do vlasů

Možná vás to překvapí, ale vůni si můžete stříknout i do vlasů. Pozor ale! Nemáme tím na mysli, abyste flakonek namířili přímo do vašich loken. Vůně se do vlasů nanáší tím způsobem, že trochu stříknete před sebe a poté se vzniklým oparem projdete. Trochu parfému můžete stříknout i směrem nahoru a nechat jej dopadnout do vašich vlasů. Kdykoli pak s vlasy pohodíte nebo je pročechrá vítr, vůně by měla být cítit.

Oblíbená místa na těle

Teď v létě si mnoho žen nanáší malé množství parfému i do podkolenních jamek. Oceníte to v případě, kdy budete nosit krátké sukně, šaty nebo kraťasy, vůně pak daleko více vynikne. Určitě můžeme doporučit stříknutí parfému za ušní lalůčky, zvláště tehdy, pokud vás například čeká romantická schůzka.

Parfém nesmí vonět příliš výrazně

I když si přejete, aby vámi vybraný parfém voněl po celý den, někdy to může být až příliš. Pokud vůni parfému cítíte hodně silně, pak vám s největší pravděpodobností nesedí – a to by mohl být problém. Nemuselo by to tak dlouho trvat a výrazná vůně by u vás mohla vyvolat buď odpor k danému parfému, nebo by mohla způsobit nepříjemné bolesti hlavy. Ano, vůně má být cítit po celý den, ale ne tak, že vám za chvíli poleze na nervy.

Foto: Pixabay.com

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments