Podpatky jsou slabostí žen, co si budeme povídat. Sandálky, lodičky, kozačky – přiznejme si upřímně, jen stěží jim lze odolat! Díky podpatkům působíme vyšší, naše chůze je přitažlivě houpavá a navíc i zadeček vypadá mnohem více sexy. Má to ale i svou stinnou stránku: nošení podpatků není vždy zrovna dvakrát pohodlné. 

Milujete podpatky? Netrpte při chůzi na vysoké noze!

Ačkoli po zdravotní stránce nejsou podpatky zrovna přínosem, my ženy se jich nechceme vzdát ani za nic. Jsme ochotné v nich vydržet i několik hodin, přetrpíme nějaký ten puchýř i otlačené malíčky, jen když díky nim budeme působit žensky a přitažlivě. Mnohdy ale při chůzi na tzv. vysoké noze trpíme úplně zbytečně a to je škoda. I když je nosíte třeba jen občas, možná se ani vy nevyhnete bolestem a nepříjemným pocitům, které vám kolikrát zkřiví úsměv na tváři. A víte co? Známe triky, díky kterém už pro vás nošení podpatků nebude taková noční můra!

Co pomáhá, aby chůze na podpatcích tolik nebolela?

Nezáleží na tom, jestli na podpatcích vyrážíte každý den do práce, nebo jestli je obujete jen při speciální příležitosti – tak či onak se vám jistě budou hodit naše tipy, díky kterým nebude chůze na podpatcích bolestivá.

1. Kuličkový deodorant

Nosíte-li v kabelce kuličkový deodorant, neostýchejte se jím klidně i několikrát denně natřít nohy v místech, kde mají botky švy či pásky. Právě tato místa nejčastěji trpí a nejvíce se na nich tvoří otlaky a puchýře. Díky deodorantu bude chodidlo v botě lépe klouzat (samozřejmě ne příliš, aby byla chůze nejistá) a nožky se vám nebudou dřít.

2. Slepené prsty

Tajným fíglem i známých osobností (v řadách žen, samozřejmě) je svázání, nebo chcete-li slepení prstů k sobě. V praxi to funguje tak, že si k sobě pomocí pásky slepíte prostředníček a prsteníček. Právě tyto dva prsty jsou často příčinou toho, že vás nošení podpatků bolí. Nesmíte si ale prsty svázat moc, nebo dojde k jejich odkrvení a to není zrovna žádoucí stav.

3. Led

Samozřejmě vás nechceme nabádat k tomu, abyste si do bot strčili několik kostek ledu, to by nebylo zrovna rozumné. Řeč je spíše o tom, že nás často nošení podpatků bolí právě proto, že jsou nám botky příliš těsné – a s tím vám pomůže led. Když totiž vložíte vodu v sáčku do botky, která je vám těsná a vložíte ji do mrazáku, mrznoucí voda se postará o to, že se botka roztáhne – a tím pádem už nebude tlačit, takže bude po bolesti.

Foto: Pixabay.com.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments