Každý rok vyhlašuje Pantone Color Institute barvu, která nás bude provázet celým rokem a na každém kroku. Rok 2021 je ale tak trochu výjimečný, Pantone totiž udělalo výjimku a pro tento rok jsou vyhlášené barvy dvě.

Pečlivý výběr v souladu s aktuálním dění

Odborníci z Pantone Color Institute volí barvu roku již 20 let. Za tu dobu se jim dostalo velkého respektu a uznání. Mají privilegium udávat trendy pro celý rok, alespoň co se barev týče.

Výběru barvy roku předchází dlouhé analyzování aktuálního dění od módy, přes politickou situaci až po celosvětové problémy. Je jasné, že i výběr těchto barev je ovlivněn pandemií covid-19, který zasáhl celý svět. O to více jsme překvapení, jaké barvy Pantone zvolil.

Ultimate grey – základní tón šedé

Ne nadarmo se říká, že šedá je nová černá. Na rozdíl od černé totiž šedá není tak temná a hravě se dá kombinovat s jinými odstíny. V módním průmyslu je šedá oblíbená již po několik sezón, v interiérech zatím na svůj úspěch čeká.

Možná i proto si odborníci z Pantone řekli, že je třeba k této barvě zvolit druhého parťáka, který Ultimate grey skvěle doplní v módě ale i designu.

Illuminating – svítivě žlutá

Žlutá se skvěle hodí do interiéru například do pracovny, jelikož podpoří kreativní myšlení a zaručí dobrou náladu. Skvělá je ale také v doplňcích jako jsou polštáře, nebo do kuchyně.

Pomocí žluté můžete rozzářit i ten nejtemnější kout ve vašem domově. V módních trendech se žlutá objeví především na doplňcích od kabelek, po boty.

Šedá je z psychologického hlediska vykládána jako barva neutrality, úzkosti, nejistoty a strachu. Žlutá je zase naopak barvou štěstí, radosti a naděje. Pantone Color Institute nemohlo pro tento rok vybrat lepší dvojici barev.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

[…] V kategorii keramických obkladů jsou vedle imitací oblíbené i jednobarevné či abstraktně pojaté modely v neotřelých barvách. V roce 2021 jsou v interiérech k vidění například obklady a dlažby v petrolejové, bordó nebo hořčicové barvě. Trendem jsou pak obkladačky do koupelny ve žlutých a šedých barvách – tyto odstíny také Pantone Color Institut označil za barvy roku 2021. […]