Pánská sportovní móda a jarní cyklistika

Pánská sportovní móda může být nenápadná, ale i extravagantní. Sportovní oděvy mužů mohou mít pouze strohé barvy a působit zdrženlivě, ale stejně tak dokáží hýřit barvami a na první pohled zaujmout. Jakému stylu sportovního oblékání dáváte přednost vy?

Současná pánská sportovní móda je rozmanitá. Stačí si jen vybrat podle svého vkusu a preferencí. Kdo se věnuje cyklistice, tomu v jarním šatníku nemůže chybět praktický cyklistický dres a kvalitní sportovní souprava. Ať už máte KTM kola nebo jiné typy kol, při jízdě na kole každý chlap potřebuje hlavně pohodlné funkční oblečení, které jeho sportovní výkony posune na vyšší úroveň.

Pohodlné funkční materiály

Sportovní styl dnes charakterizují hlavně elastické materiály. Cyklistická trička a kalhoty se šijí ze speciálních pružných látek, které dokonale přiléhají na tělo. Ideálními funkčními materiály pro pánské sportovní oblečení jsou polyamid, polyester a elastan. Co se svrchního oblečení týče, v módě jsou lehké jarní bundy s odpínatelnými kapucemi a suchými zipy, kterým nechybějí ani praktické vnější i vnitřní kapsy. Ale žádný cyklista by neměl podcenit ani ochranné prvky – přilbu, cyklobrýle, rukavice a chrániče. Všechny tyto ochranné prvky v terénu ocenilo už mnoho sportovců.

Jak vybírat sportovní obuv

Sportovní obuv pro jízdu na kole je nutno vybírat kvalitní – pevnou a zároveň měkkou. Na jarní výlety na kole se hodí tenisky z prodyšných materiálů, které nohám nejen zabezpečí pohodlí, ale také je ochrání před vlhkem. Skvělým tipem jsou Salewa boty, které se vyznačují kvalitou i moderním designem. Při výběru sportovní obuvi je však podstatný nejen materiál, ale i správná velikost a vyhovující tvar. Při koupi se nevyplatí podceňovat střih, délku, šířku ani hmotnost obuvi a pro pohodlné ježdění na kole je důležitá i kvalita stélky a tloušťka podrážky. Pozornost se vyplatí věnovat i výběru vložek, které vašim nohám navodí pocit lehkosti. Prodyšné vložky, které nekloužou a nasávají vlhkost, jsou obzvlášť vhodné pro ty sportovce, kteří trpí bolestmi nohou. Ale sportovní vložky vyrobené z paměťové pěny ocení i cyklisté se zdravými chodidly. Stačí je jen jednou vyzkoušet.

Pohodlí na prvním místě

Mít vysoké nároky na kvalitu sportovního oblečení – to se vyplatí. Žijeme v době, kdy je v pánské sportovní módě dovoleno téměř vše. Co se týče designu, je současná pánská sportovní móda pěkná, zajímavá a nápaditá. Vážení pánové, recept na výběr sportovního oblečení je tedy jednoduchý – vybírejte si prostě modely, ve kterých se cítíte mužně a pohodlně. A toto kritérium splňuje takové oblečení, které vám při sportování dopřeje dokonalé pohodlí a zároveň spolu bude dokonale ladit.