Pánové si v poslední době oblíbili původně dámské hodinky. Trend androgynního stylu stále roste. Uchytí se i u nás?

person wearing round silver-colored analog watch at 1:19

V poslední době pozorujeme zajímavý trend v oblasti módy. Muži se stále častěji rozhodují nosit hodinky, které byly původně navrženy pro ženy. Tento trend je součástí většího hnutí směrem k androgynnímu stylu a je podporován významnými osobnostmi a celebritami.

Hvězdy sází na dámský šarm

Mezi známé mužské celebrity, které si oblíbily dámské hodinky, patří například fotbalista Lionel Messi, rapper Bad Bunny či zpěvák The Weeknd. Tyto osobnosti nosí hodinky od renomovaných značek jako Patek Philippe, Cartier a Piaget. A co je zajímavé, nejde jen o pouhou odvahu nosit hodinky, které jsou tradičně spojovány s ženským stylem, ale také o estetickou přitažlivost a šarm, který tyto hodinky přináší.

Androgynie a změna pohledu na gender

Tento trend je v souladu s aktuálním směrem k androgynii v módě, který se stává stále populárnějším. Mladší generace, zejména tzv. Generace Z, je otevřenější v otázce genderu a genderových rolí. Nosí šperky, laky na nehty, oblečení a módní doplňky bez ohledu na tradice a předsudky. To se odráží i ve výběru hodinek, kde se lidé zaměřují spíše na to, co se jim líbí, než na to, zda jsou hodinky určeny pro muže či pro ženy.

Výhody dámských hodinek

Dámské hodinky nejsou atraktivní jen pro svůj vzhled, ale také pro skvostné zpracování a vysokou úroveň řemeslné práce. Navíc mnohé dámské hodinky jsou zdobeny drahými kameny, což přidává hodinkám exkluzivitu a luxusní nádech. Muži, kteří volí dámské hodinky, si také užívají menších rozměrů a jemnějšího designu, který se v dnešní době stává stále populárnějším.

Návrat ke kořenům

Tento trend není zcela nový. V minulosti byly hodinky s menšími průměry běžné, a postupem času se jejich rozměry zvětšovaly. Dnešní návrat k menším kusům je jakýmsi návratem ke kořenům hodinářství, kdy byly hodinky elegantní a nenápadné. Tento cyklický pohyb módy nás vede k novým interpretacím tradičních prvků.

Budoucnost trendu

Zůstává otázkou, zda tento trend přežije a bude nadále růst, nebo zda se stane jen módní vlnou, která brzy opadne. Brynn Wallner, zakladatelka online platformy Dimepiece zaměřené na ženy a hodinky, věří, že tento trend má hluboké kořeny v historii a má trvalý potenciál. Podle ní se svět hodinek pohybuje pomaleji než svět módy, což může přispět k dlouhodobému trvání tohoto trendu.

Celkově se zdá, že muži si stále více uvědomují, že hodinky jsou více než jen funkční doplněk – jsou také módním projevem. A tak se stále více pánů odvažuje nosit dámské hodinky, které jim přináší nejenom eleganci, ale také možnost vyjádřit svůj osobní styl bez ohledu na tradiční normy. Můžeme očekávat, že tento trend bude pokračovat a přinášet nové inovace v hodinářském průmyslu.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.