Pamela už nechce být tou nejkrásnější. V 56 letech odložila make-up a přiznala svůj skutečný vzhled

Slavná herečka a modelka Pamela Anderson nedávno překvapila svět módy svým odvážným krokem, když se objevila úplně bez make-upu na přehlídce jarní/letní kolekce 2024 od Isabel Marant v Paříži. Její vzhled byl přesto osvěžující, ukázala se s přirozeným tónem pleti a jemnými pihami na tvářích.

Tento krok však nebyl izolovaným případem. Pamela Anderson se totiž rozhodla pro méně make-upu i u jiných příležitostech, jak jsme mohli vidět při nedávné návštěvě přehlídky značky The Row, kde opět zvolila přirozený vzhled bez výrazných líčidel. A podobný minimalismus jsme mohli pozorovat i v nedávné kampani pro značku šperků Pandora.

Pamela ve videu zmínila, že už necítí potřebu být tou nejkrásnější ženou v místnosti. V určitém věku každá žena dojde k rozhodnutí přestat nosit make-up. A v tomhle věku jsem se ocitla nyní i já.

Jaký se skutečný důvod, proč se přestala líčit?

Pamela změnila svůj pohled na líčení poté, co v roce 2019 zemřela její vizážistka Alexis Vogel. „Byla nejlepší… A od té doby jsem si říkala, že bez Alexis je pro mě lepší make-up prostě nepoužívat,“ prozradila v rozhovoru pro ELLE.

Tímto krokem se Pamela Anderson řadí mezi další celebrity, které jdou cestou přirozené krásy a odvážně se prezentují bez make-upu. K této skupině patří i osobnosti jako Gwyneth Paltrow, Halle Berry a Tracee Ellis Ross, které často sdílí své fotografie bez make-upu na sociálních sítích.

V době, kdy módní a kosmetický průmysl propaguje výrazné a umělé beauty trendy, je toto rozhodnutí radikálním krokem. Zejména v případě Pamely, která byla známá svým výrazným líčením, které často vytvářela právě její vizážistka Alexis Vogel. Anderson nyní volí cestu přirozené krásy a autenticity.

Rozhodnout se vystupovat na veřejnosti bez make-upu v prostředí, které tlačí na ženy, aby vždy vypadaly „dokonale“, je skutečně silným projevem sebevědomí a odmítnutím společenských očekávání.

Pamela se v rozhovoru také smála tomu, jak věk ovlivňuje vzhled člověka. „Myslím, že všichni začneme vypadat trochu vtipně, když zestárneme. Vždy se trochu směju sama sobě, když se podívám do zrcadla. Říkám si: ‚Wow, vážně se tohle se mnou děje?‘ Je to cesta.“ Její slova ukazují na to, že stárnutí může být výzvou, ale také cestou k sebepřijetí a sebeúctě.

Zdroj: Elle, Vogue, Instagram.Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.