Pamela už nechce být tou nejkrásnější. V 56 letech odložila make-up a přiznala svůj skutečný vzhled

Slavná herečka a modelka Pamela Anderson nedávno překvapila svět módy svým odvážným krokem, když se objevila úplně bez make-upu na přehlídce jarní/letní kolekce 2024 od Isabel Marant v Paříži. Její vzhled byl přesto osvěžující, ukázala se s přirozeným tónem pleti a jemnými pihami na tvářích.

Tento krok však nebyl izolovaným případem. Pamela Anderson se totiž rozhodla pro méně make-upu i u jiných příležitostech, jak jsme mohli vidět při nedávné návštěvě přehlídky značky The Row, kde opět zvolila přirozený vzhled bez výrazných líčidel. A podobný minimalismus jsme mohli pozorovat i v nedávné kampani pro značku šperků Pandora.

Pamela ve videu zmínila, že už necítí potřebu být tou nejkrásnější ženou v místnosti. V určitém věku každá žena dojde k rozhodnutí přestat nosit make-up. A v tomhle věku jsem se ocitla nyní i já.

Jaký se skutečný důvod, proč se přestala líčit?

Pamela změnila svůj pohled na líčení poté, co v roce 2019 zemřela její vizážistka Alexis Vogel. „Byla nejlepší… A od té doby jsem si říkala, že bez Alexis je pro mě lepší make-up prostě nepoužívat,“ prozradila v rozhovoru pro ELLE.

Tímto krokem se Pamela Anderson řadí mezi další celebrity, které jdou cestou přirozené krásy a odvážně se prezentují bez make-upu. K této skupině patří i osobnosti jako Gwyneth Paltrow, Halle Berry a Tracee Ellis Ross, které často sdílí své fotografie bez make-upu na sociálních sítích.

V době, kdy módní a kosmetický průmysl propaguje výrazné a umělé beauty trendy, je toto rozhodnutí radikálním krokem. Zejména v případě Pamely, která byla známá svým výrazným líčením, které často vytvářela právě její vizážistka Alexis Vogel. Anderson nyní volí cestu přirozené krásy a autenticity.

Foto: Getty Images

Rozhodnout se vystupovat na veřejnosti bez make-upu v prostředí, které tlačí na ženy, aby vždy vypadaly „dokonale“, je skutečně silným projevem sebevědomí a odmítnutím společenských očekávání.

Pamela se v rozhovoru také smála tomu, jak věk ovlivňuje vzhled člověka:

Myslím, že všichni začneme vypadat trochu vtipně, když zestárneme. Vždy se trochu směju sama sobě, když se podívám do zrcadla. Říkám si: ‚Wow, vážně se tohle se mnou děje?‘ Je to cesta.

Její slova ukazují na to, že stárnutí může být výzvou, ale také cestou k sebepřijetí a sebeúctě.

Zdroj: Elle, Vogue, Instagram.


Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.