Paleo strava jako správná cesta k vysněné figuře

Neustálá dřina ve fitku Vám krásnou postavu nezaručí. Princip úspěšného hubnutí  se skrývá mnohem hlouběji, a proto se musí správně nakombinovat s vhodnou stravou. A že jste o paleo stravě ještě neslyšeli? Pojďme si o ní říct více.

V čem paleo tkví?

Jak již samotný název napovídá, paleo strava pochází z období paleolitu. Jedná se o dobu kamennou, ve které se tehdejší pračlověk živil lovem a sběrem. Vzhledem k tomu, že zemědělství ještě nebylo rozvinuto, byl jídelníček našeho prapředka ochuzen o obiloviny, luštěniny, pečivo, mléko, sýry, alkohol a sacharidy.

Vzhledem k omezení sacharidů a naopak přívalem bílkovin, je ztráta na váze zaručená. Pro začátečníky může být tato cesta zpočátku trnitá, neboť se jedná o dlouhou pouť, kdy si tělo zvyká na omezené množstvní cukru v oběhu. Tím pádem se v prvních dnech může dostavit únava. Pak už záleží pouze na vaší vůli po zdravém duchu ve zdravém těle

Jaké suroviny jsou základem palea?

Nemusíte se bát, že by vaše chuťové buňky trpěly nedostatkem pestré stravy. Paleo dieta je založená na konzumaci vysokého množství zdravých tuků, které se nacházejí v požehnaném množství potravin jako je maso, ryby, zelenina, ovoce, houby, ořechy či vejce. Mimo jiné dnešní doba nabízí širokou škálu tepelných úprav, kterými můžete své jídlo připravovat, proto bude vždy chutnat odlišně.

Zbožňuji čokoládu, co teď?

Pokud jste milovníky čokolády a máte problém se ji vzdát, je doporučeno konzumovat hořkou čokoládu s obsahem kakaa nad 85%. Měla by vám ulehčit od nezkrotných chutí na sladké.

Pamatujte, tělo reáguje na opakovaný cyklus. Pokud odoláte a budete si vychutnávat po dobu 2-3 týdnů pouze hořkou čokoládu, tělo tu mléčnou už potřebovat nebude a celkově se sníží jeho poptávka po sladkém.

Foto: Unsplash.com.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.