Oversized móda je stále trendy. Jak ji správně nosit?

Nosit oblečení, které je o několik čísel větší než naše normální velikost, je výsadou především mladých lidí. Tento trend se opět vrátil na pomyslný vrchol popularity a zásluhu na tom mají jak jinak než ti, kteří nejvíce ovlivňují mladé a tím jsou samozřejmě celebrity.

Vlnu popularity oversized módy odstartovala v poslední době velmi populární zpěvačka Billie Eilish, která je idolem dnešní mladé generace. Za své oblékání si vysloužila nespočet kritických komentářů. Mnohokrát si musela vyslechnout, že vypadá jako pytel od brambor a na mladou dívku se až příliš zahaluje. Nicméně pokud by se oblékala naopak vyzývavě, byl by to nejspíš také problém…

Dle Billie stojí za jejím extravagantním stylem oblékání mimo jiné i body shaming. V několika rozhovorech prozradila, že než aby poslouchala poznámky na svou postavu, rozhodla se své tělo raději zakrývat pomocí volného oblečení.

View this post on Instagram

cпасибо

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish) on

View this post on Instagram

☄️

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish) on

Jak  oversized oblečení nosit?

I když je velice pohodlné, určitě nechcete vypadat, jako byste na sobě měla pytel. Existuje řada způsobů, jak oblečení nadměrných velikostí nosit stylově. Důležité je dodat outfitu tvar a strukturu.

1. Držte se co nejblíže své velikosti

Oversized nutně neznamená, že oblečení musí být tak velké, že se v něm skoro utápíte. Vybírejte takové kousky, které jsou větší o maximálně dvě až tři čísla.

2. Vybírejte takové oblečení, které má tvar

Tento styl má tu nevýhodu, že oblečení většinou postrádá jakýkoli tvar a může tak opticky přidávat kila navíc. Proto volte kousky, které nejsou jednotvárné a vaše postava tak zbytečně nezanikne.

3. Kombinujte s legínami

Oversized svetr a legíny jsou dokonalá kombinace. Stejného efektu dosáhnete, pokud místo legín zvolíte skinny džíny.

4. Noste  mikiny a svetry jako šaty

Máte doma mikinu nebo svetr, který je vám příliš velký? Jednoduše si ho oblékněte místo šatů.

Ať už se vám tento trend líbí, nebo ne, zaručuje maximální pohodlí. Pokud se budete řídit výše uvedenými radami, budete navíc  vypadat dobře, což rozhodně není na škodu.

Foto: Unsplash.com, Instagram.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.