Otoky, kruhy pod očima a nehezké váčky mívá spousta z nás. Vhodnou péčí tomu lze předejít

Kruhy pod očima, nevzhledné váčky a pohled postrádající jiskru – je přesně tohle i váš problém? V tom případě jste tady správně! Říká se, že oči jsou bránou do duše. Koho ale zaujme pohled, který nezáří a působí mdle?

Pokud váš pohled postrádá jiskru, je potřeba s tím něco udělat. Nechte své oči opět zazářit. Poradíme vám, jak správně na to.

Jak na zarudlé oči?

Probdělá noc nebo dlouhé hodiny zírání do počítače? Přesně tohle může vést k tomu, že budete mít zarudlé oči. Nejenže to vypadá ošklivě, ale zarudlé oči mohou i štípat nebo pálit.

Pokud máte zarudlé oči, použijte tzv. umělé slzy. Jde o zklidňující oční kapičky, které skvěle fungují jako první pomoc. Vyhněte se tomu, abyste si oči mnuly, ačkoli třeba budou pálit – mnutí by je jen ještě více podráždilo.

Jak se zbavit otoků?

Oteklé oči působí unaveným dojmem. Rozhodně nechcete mít oteklá kukadla, když se na někoho snažíte udělat dojem. To je předem prohraný boj, to se spolehněte.

Jak se tedy zbavit nežádoucích otoků očí? Rychlou pomoc a úlevu zajistí chladivé oční masky, pořídit si můžete i speciální polštářky, které jsou napuštěné sérem. Pomoci mohou také oční krémy, které obsahují kofein nebo výtažky ze zeleného čaje.

Co pomáhá na vrásky?

I vrásky napomáhají tomu, že náš pohled vypadá úplně jinak. Celkově pak naše oči působí unaveně a to je přesně to, čeho docílit určitě nechcete. Je proto potřeba vrásky zmírnit, protože zbavit se jich úplně nelze.

Pokud máte vrásky kolem očí, které vás trápí, zbavují váš pohled jiskry, povolejte na pomoc buď speciální krémy, nebo si pořiďte oční gel s obsahem vypínací látky kyseliny hyaluronové. Ta je známá tím, že na sebe navazuje vlhkost a vyplňuje pleť zevnitř.

Jak si pomoci s kosmetikou?

V dnešní době naštěstí existuje spousta vychytávek a kosmetických produktů, které přispěchají na pomoc ve chvíli, kdy budeme chtít, aby naše oči opět vesele zářily.

Na mysli máme především korektor, se kterým hravě zamaskujete nedokonalosti okolo očí, například tmavé kruhy nebo viditelné žilky. Zmínit se musíme také o rozjasňovači, který nám prokáže rovněž obrovskou službu.

Foto: Pexels.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.