Pokud jste byly zvyklé věnovat své kštici pravidelnou profesionální péči, pak jste jistě nadšené z blížícího se otevření kadeřnictví, které je naplánováno na pondělí 3. května 2021. Konečně budete moci být opět za hvězdu! Jaký „profesionální účes zvolit po delší odmlce od pravidelné péče?

Během koronavirové pandemie se většina žen naučila spoléhat sama na sebe. Rekordy trhaly prodeje kadeřnických nůžek a barev pro domácí použití. A tyto neprofesionální zásahy mnohým ženám bohužel spíše ublížily. Kadeřníci a kadeřnice proto zřejmě budou mít spoustu práce s napravováním škod. Až v druhém kroku se budou moci pustit do nějakého toho trendy účesu.

Aktuální info: Při návštěvě kadeřnictví nebo pedikúr budeme moci použít i testy ze zaměstnání nebo ze školy. Nutnost prokázat se negativním testem pouze z certifikovaných odběrových míst dle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera nebude podmínkou.

Jaký trendy účes zvolit, abyste i po zbytek jara 2021 zazářila?

Trend č. 1 – pixie

Milovnice extravagantních účesů možná zklameme. Trendem nadcházející sezóny je totiž účes nenáročný na údržbu, který nás každé ráno nepřipoutá k zrcadlu s fénem a kulatým kartáčem. Tomuto požadavku vyhovuje například unisexový účes pixie, tedy extra krátké vlasy tzv. na kluka ideálně s chaoticky zastřiženou ofinou. Mít snadno udržovatelný účes je vlastně i praktické. Nikdy nevíte, kdy budou kadeřnictví znovu uzavřena.

Trend č. 2 – proužky a melíry

Klasické pokrývající celou plochu hlavy nebo jen pár proužků rámujících kontury obličeje. Melíry usedlých i naopak výrazných barev určitě vyzkoušejte. Letošní jaro je také ve znamení melírem zesvětlených vlasů. Ty jsou v mnoha ohledech velmi praktické. Obzvláště jemné proužky prozáří pleť a dokážou efektivně zamaskovat odrůstání.

Foto: Depositphotos

Trend č. 3 – shaggy mullet

Nosíte delší vlasy? Dopřejte jim po vzoru Miley Cyrus, Rihanny či Davida Bowieho více textury a nedokonalosti. Trend, který si vysloužil označení mullet, kombinuje strukturované vrstvy okolo obličeje a delší vlasy v zadní partii. Vypadá to rošťácky a sexy zároveň.

Foto: Shutterstock

Trend č. 4 – ofina

Velmi praktická je také klasická ofina. Zakryje vysoké čelo, vrásky na čele i další nedokonalosti. A ženě ubírá roky. Letos navíc nebude ani záležet na tom, jakého účesu bude součástí. Je jen na vás, zvolíte-li nakrátko střiženou ofinu s krátkým mikádem nebo delší ke strukturovanému účesu středně dlouhých vlasů. Trendy budete tak jako tak.

Foto: Depositphotos

Trend č. 5 – drdoly a skřipce

Ať se nám to líbí, nebo ne, roušek se zřejmě v blízké době nezbavíme. A počítají s nimi i renomovaní kadeřníci a stylisti, kteří jim přizpůsobují i dámskou kštici. K rouškám se tak dobře hodí například různé drdoly a účesy se skřipci.

Foto: Depositphotos


Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

[…] se po covidovém roce pomalu vrací do normálu. Vláda slibuje rozvolnění opatření, brzy se otevírají kadeřnictví a snad nás v květnu čeká i otevření restaurací. V průběhu květa očekáváme alespoň […]